Китайські підприємства в рамках минулої неділі виставки в місті М’яньян південно-західної провінції Сичуань продемонстрували понад 300 моделей безпілотних літальних апаратів, включаючи новітні військові дрони, повідомляє в середу видання South China Morning Post.
Китайська виставка демонструє останні досягнення в технології безпілотників, особливо для військового використання
Понад 300 моделей безпілотних літальних апаратів представлені на конференції в М’яні, головній базі оборонної промисловості
Один легкий безпілотник-самогубець може переносити та запускати солдат піхоти, тоді як конструкція іншого з махаючими крилами має «діапазон використання»
Минулого тижня на виставці в південно-західному Китаї Пекін продемонстрував низку нових військових безпілотників, технологію, яку НВАК вважає ключовим напрямком розвитку. Понад 300 моделей безпілотних літальних апаратів (БПЛА) – багато з яких призначені для військових цілей – були представлені на конференції з розвитку промисловості БПЛА в Науково-технологічному місті М’яньяна, головній базі оборонної промисловості в провінції Сичуань.
За даними державної телерадіокомпанії CCTV, один невеликий високошвидкісний безпілотник або боєприпас може здійснити теракт смертника зі швидкістю 174 км (108 миль) на годину. Квадрокоптер має максимальний час польоту 30 хвилин і оснащений пристроями автоматичного відстеження та визначення місця розташування для точного удару. Він може перевозити 500 грамів тротилу – достатньо, щоб зняти звичайну машину.
Рюкзак, який може дозволити піхотинцю нести чотири дрони-смертники.
Компактний безпілотник важить лише 1,8 кг (близько 4 фунтів) і поставляється з рюкзаком, у якому піхотинець міг би носити чотири з них одночасно.
«Щойно один із цих безпілотників підніметься в повітря та вразить ціль, за ним може зайти другий, який працюватиме майже безперебійно», — йдеться у звіті CCTV.
Безпілотні літальні апарати з боєприпасами були зірками української війни, їх використовували як російські, так і українські війська, і вони вважаються революційною зброєю в сучасній війні.
«Точність і легкість все більше стають поточною тенденцією військових БПЛА», — йдеться в звіті CCTV.
Багато дронів на авіашоу були виготовлені з вуглецевого волокна та інших легких матеріалів, причому їхня легкість була ключовою особливістю.
Китайські військові підрядники також продовжують виробляти великі багатоцільові БПЛА. На конференції також була представлена нова модель 20-метрової серії TB, одного з найбільших безпілотних літальних апаратів, розгорнутих PLA і використовуваних для патрулювання навколо Тайваню.
Карта відстеження польотів, оприлюднена міністерством оборони Тайваню, показала, що безпілотник дальнього радіусу дії BZK-005 облетів східну частину острова.
Учасники виставки також продемонстрували безпілотний літальний апарат із махаючими крилами, схожий на орла, розроблений China South Industries Group. Зазначається, що «орнітоптер» є «високо мобільним і замаскованим, здатним застосовувати широкий спектр військових застосувань».
У документальному фільмі, випущеному на річницю заснування НОАК у серпні, розповідається про спеціальну тактичну групу, яка використовує схожий на птаха безпілотник із махаючими крилами для розвідки під час навчань. У фільмі також були кадри, на яких солдати використовували смарт-рукавички з датчиком тіла, щоб керувати безпілотними літальними апаратами від першої особи під час вправ проникнення та атаки.