Народні депутати та урядовці працюють над інвентаризацією та створенням мапи об’єктів, які потенційно придатні для проживання в них внутрішньо переміщених осіб.
Про це в інтерв’ю Укрінформу на початку лютого повідомив заступник голови фракції «Слуга Народу», член Комітету ВР з питань прав людини, співголова громадської організації «ВПО України» Максим Ткаченко.
«Ми плануємо розробити Стратегію забезпечення житлом ВПО та створення фондів тимчасового житла для ВПО, а також долучитися до проведення системного аудиту та інвентаризувати усі потенційно придатні для проживання приміщення в Україні, залучати до цього наших міжнародних партнерів», — зазначив він.
Ткаченко підкреслив, що наразі немає громад, «де б не було багато переселенців», адже всюди, від маленької громади, села до великого міста чи обласного центру, живе значна кількість внутрішньо переміщених осіб, саме тому потрібно інвентаризувати об’єкти, в яких можуть жити переселенці, по всій Україні.
«Першочергове завдання політиків, очільників урядових структур та державних компаній – провести інвентаризацію будівель, приміщень в усіх регіонах України, які підпадають під сферу їхньої відповідальності, і створити своєрідну мапу таких об’єктів. Одразу після завершення цього етапу займемося поселенням внутрішньо переміщених осіб у їхнє нове тимчасове житло, а також будемо ремонтувати та добудовувати інші групи об’єктів», — резюмував народний депутат.
З словами Ткаченко у 2024 році планується надати житло для 200 тисяч ВПО.
Вже 16 лютого під час засідання ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб була оприлюдненна карта і таблиця «Фонд житла для тимчасового проживання» з данними «Географія проживання ВПО на базі об’єктів тимчасового житла» підготовленими Мінреінтеграції. Це перший крок в створенні мапи зібрання до купи об’єктів, які потенційно придатні для проживання в них внутрішньо переміщених осіб.