Українських чоловіків не позбавлятимуть у Німечині статусу біженців, пише DW.
Відмова у наданні консульських послуг, наприклад, у продовженні терміну дії паспорта не вплине на статус українських чоловіків, які перебувають у Німеччині як біженці.
“Я впевнений у тому, що це не вплине на статус тих, хто потребує захисту біженців з України, незалежно від того, чи йдеться про жінок, яких серед таких біженців переважна більшість, чи чоловіків”.
Так, офіційний представник МВС ФРН Максиміліан Каль (Maximilian Kall) відповів 24 квітня на запитання кореспондента DW про можливі наслідки рішення МЗС України тимчасово призупинити надання консульських послуг для громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном.
Рішення МЗС України у Берліні не коментують .
Такий захищений статус українські біженці мають у всіх країнах Європейського Союзу через те, що вони були змушені залишити батьківщину, рятуючись від російської агресії, додав Каль на урядовій прес-конференції у Берліні.
Водночас ні він, ні прес-секретар німецького міністерства закордонних справ не захотіли коментувати саме рішення Києва припинити консульське обслуговування українських чоловіків призовного віку, які, зокрема, й у Німеччині.
“Це суверенне рішення України, яке я не можу коментувати від імені МЗС ФРН”, – заявив представник цього відомства Крістіан Вагнер (Christian Wagner).