МЗС наказало тимчасово припинити вчинення консульських дій щодо чоловіків від 18 до 60 років

Міністерство закордонних справ тимчасово зупинило консульські послуги для громадян України віком від 18 до 60 років, у зв’язку з потребою уточнення облікових даних за новим законом про мобілізацію.

У листі за підписом першого заступника міністра Андрія Сибіги, опублікованому «Дзеркалом тижня», йдеться, що, починаючи з 24 квітня, можливо лише оформити документи для повернення в Україну.

«Доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років», — йдеться у листі за підписом Сибіги. Виняток – дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

Розпорядження МЗС діє «до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень Закону України про мобілізацію, який було оприлюднено 17 квітня та набуде чинності у травні. Іншими словами, закордонний паспорт тепер за кордоном оформити чоловікам не можна. А після набуття чинності новим законом про посилення мобілізації оформити закордонний паспорт можна буде лише за пред’явленням військового квитка”

Ця дія обумовлена загрозою недотримання громадянами обов’язку врегулювання питань воєнного обліку. — Пункти 6 та 16 статті 8 Закону про правовий режим воєнного стану передбачають обмеження свободи пересування та заборону зміни місця проживання для осіб на військовому обліку.

Українське консульство в Лондоні підтвердило, що всі закордонні дипустанови припинили прийом нових заяв на вчинення консульських дій від військовозобов’язаних чоловіків.

При цьому також підтверджується, що за заявами до 23 квітня консульські послуги (включаючи видачу закордонних паспортів) будуть надані.

Також продовжиться надання послуг у ситуаціях, коли військовозобов’язані чоловіки оформлюють послуги на неповнолітніх дітей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *