Associated Press: У США мають намір запровадити новий спосіб страти засуджених – за допомогою чистого азоту

У США мають намір запровадити новий спосіб страти засуджених – за допомогою чистого азоту. Першим штатом, який страчує ув’язненого, змушуючи його дихати чистим азотом, може стати Алабама, пише Associated Press.

Генеральна прокуратура звернулася до Верховного суду штату з проханням призначити дату страти 58-річного ув’язненого, засудженого до страти Кеннета Юджина Сміта.

Чоловік чекає на виконання вироку майже 35 років. Суд визнав його винним у найманому вбивстві дружини проповідника у 1988 році.

Азот становить 78% повітря, що вдихається людиною, і нешкідливий при вдиханні з киснем. Однак, коли людина дихає чистим азотом, вона вмирає. Хоча прихильники нового методу припускають, що він буде безболісним, опоненти порівнюють його з експериментами на людях.

Алабама дозволила гіпоксію азоту в 2018 році на тлі нестачі препаратів, які використовуються для проведення смертельних ін’єкцій, але досі штат не намагався використовувати його для виконання смертного вироку. Оклахома і Міссісіпі також дозволили гіпоксію азоту, але теж поки що не використовували її.

«Очікується, що розкриття інформації про те, що Алабама готова використовувати азотну гіпоксію, започаткує новий раунд юридичних баталій з приводу конституційності методу», — повідомляє Associated Press.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *