Банківському працівнику в Лисичанську, який за гроші незаконно продовжував соціальні виплати ВПО, повідомлено про підозру

Контролеру-касиру банку в Лисичанську, який за гроші незаконно продовжував соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам, повідомлено про підозру

 

Лисичанською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованої  зміни інформації,  яка оброблюється в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї (ч. 1 ст. 362 КК України), а також прийняття пропозиції та одержання працівником установи неправомірної вигоди з використанням свого службового становища (ч. 3 ст. 354 КК України). Повідомляє прес-служба прокуратури  Луганської області (за матеріалами Лисичанської місцевої прокуратури).

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що контролер-касир здійснив незаконні операції зі зміни  інформації, яка оброблюється в автоматизованих банківських системах, стосовно 45 внутрішньо переміщених осіб – отримувачів соціальних виплат (пенсії). Вказані особи з метою уникнення процедури фізичної ідентифікації (необхідні дії для продовження соціальних виплат) передали через посередника співробітнику банка 12 тис. грн.

 

Після отримання коштів службова  особа несанкціоновано провела ідентифікацію осіб без їх фактичної присутності, що в подальшому спричинило внесення змін до «Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб».

 

Після виявлення вказаного факту банківські картки вказаних отримувачів заблоковано, а соціальні виплати по ним зупинено.

 

За погодженням Лисичанської місцевої прокуратури  зловмиснику повідомлено про підозру.

 

Санкція статей передбачає покарання у вигляді штрафу, громадських чи виправних робіт, обмеження волі або максимальне покарання – позбавлення волі  строком до 3 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *