Бережить ліс від пожеж!

 

Поліція Луганщини попереджає про небезпеку та відповідальність за спричинення пожеж у лісосмугах

Пожежонебезпечний період вже розпочався, тому бажаючим розпалити багаття в лісосмугах варто пам’ятати, що недотримання правил пожежної безпеки у лісі може призвести до трагічних наслідків і карається штрафом до 8 500 грн., а в особливих випадках – обмеженням волі на термін до 10 років.

У відповідності до ст. 245 КК України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способомпередбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 5 100 грн. до 8 500 грн. або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Адміністративний кодекс України за порушення правил пожежної безпеки передбачає накладання штрафу на громадян від 85 грн. до 255 грн. і на посадових осіб – від 255 грн. до 850 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, карається накладенням штрафу на громадян у розмірі від 255 грн. до 850 грн. і на посадових осіб – від 595 грн. до 1020 грн.

Самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає також адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від 170 грн. до 340 грн., на посадових осіб – від 850 грн. до 1190 грн. Такі самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 340 грн. до 680 грн., на посадових осіб – від 1 190 грн. до 1 700 грн.

Шановні співгромадяни, виховуйте у собі та в своїх дітях обережність при поводженні з вогнем, а в разі небезпеки негайне телефонуйте до екстрених служб «101» та «102»!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *