Британська розвідка: після бунту Пригожина два російські генерали зникли з поля зору

Військовий заколот найманців групи «Вагнера» загострив розбіжності серед російських силовиків. Високопоставлені генерали не з’являються на публіці і можуть бути заарештовані.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.

Як зазначається у зведенні, генерал Сергій Суровікін, головнокомандувач Повітряно-космічними силами Росії та заступник командувача російських військ в Україні, не з’являвся на публіці після заколоту групи «Вагнера» 23-24 червня 2023 року.

Тим часом заступник міністра оборони генерал-полковник Юнус-Бек Євкуров також був відсутній у виступі керівництва Міноборони 3 липня 2023 року, показаному по телебаченню.

За даними британської розвідки, повідомлення про арешт Суровікіна не можуть бути підтверджені, але влада, ймовірно, буде з підозрою ставитися до його давнього зв’язку з «Вагнером», починаючи зі служби в Сирії з 2017 року. Так само Євкуров був знятий на плівку під час розмови з власником «Вагнера» Євгеном Пригожиним під час захоплення групою Ростова-на-Дону.

«Хоча Суровікін широко відомий на Заході своєю жорстокою репутацією, він є одним з найшанованіших старших офіцерів у російській армії і будь-яка офіційна санкція проти нього, ймовірно, викличе розбіжності. Підозра, яка потенційно може впасти на високопоставлених офіцерів, підкреслює, як невдало посилив існуючі розбіжності у російському співтоваристві національної безпеки», — зазначають у Міноборони Британії.