Site icon ZARAZ.INFO

Бюджетні і кадрові тринькання релокованих медзакладів Луганщини на прикладі Лисичанської лікарні

Бюджетні і кадрові тринькання релокованих медзакладів Луганщини на прикладі Лисичанської лікарні або як “обухівські” керівники міста Лисичанська поспіхом намагаються витрати кошти лікарні на закупівлю дорогого обладнання для ніби-то “порятунку лікарні”.

У звязку з тим, що чиновники різних рівнів і відомств не роблять відкритих звітів і поясненнь серед переселенців з Луганської області в соцмережах продовжують резонансувати обговорення бюджетних витрат з корупційними ознаками медичними закладами. Редакція ZARAZ.INFO також неоднарозо звертала на це увагу, наприклад в публікаціяхЧиновники Лисичанської багатопрофільної лікарні на 80 млн грн бажають закупити обладнанняабо “Чиновники Попаснянської лікарні максимально скоротивши термін тендеру хочуть придбати миючу машину для ендоскопів за максимальною ціною за 1 млн грн. Аналоги можна купити в 2- 3 раза дешевшеі тому вирішила звернутись до інсайдерів в медичній галузі (які попросили залишитись інкогніто), щоб відкрити завісу про яку не розповіли ледачі і/або корумповані чиновники.

Інформація від інсайдерів(ок) в медичній галузі

(в незначній редакції)

“Релоковані лікарні Луганської області, отримували гроші від НСЗУ за таким принципом: в 2022 році лікарні отримали стільки ж грошей як заробили в 2021, а в 2023 вже за новим пакетом “збереження кадрового потенціалу” щомісяця звітуючи перед НСЗУ щодо кількості працівників і отримуючи, щомісяця гроші тільки на зарплатню медицинському персоналу.

За рахунок того, що Комунальне некомерційне підприємство Лисичанської міської ради Луганської області «Лисичанська багатопрофільна лікарня» в 2021 році заробило багато грошей, то в 2022 вона отримала крупну суму, яку не витратила, і ця сума становили більш ніж 100 млн. гривень.

Персонал лікарні розбігся по всій країні. Більшість працівників отримувала виплати за простій, деякі лікарі отримували зарплатню за те що: надавали консультації ( у т.ч. на хабах), онлайн-консультації, і за роботу найменшої групи, а це всього на всього 10 чоловік, які працювали безпосередньо в релокованій поліклініці в місті Дніпро. Ці лікарі та медсестри, щомісяця отримували премії, щоб могли сплачувати оренду житла, яке в Дніпрі дуже дороге, а Лисичанська міська війскова адміністрація (МВА) нічого не робила для вирішення житлових питань.

Фото/ в релокованій в Дніпро поліклиникі і рекламний банер з фейсбук КНП «Лисичанської багатопрофільної лікарні»

Тобто на рахунку лікарні, накопичилася кругленька сума, (за рахунок нарахувань в 2022 році, коли лікарня фактично не працювала) і ця сума не змінювалася і становила близько 120 млн. грн., зарплату ж працівники отримували за рахунок пакету ” збереження кадрового потенціалу”.

Коли керівництво Лисичанської МВА дізналося про гроші на рахунку лікарні почався тиск на тодішню в.о. ген. директора Світлану Голубцову, щоб вона закуповувала пікапи за рахунок лікарні і віддала їх на потреби Лисичанської МВА.

На неї тиснули, щоб вона придбала, спочатку китайські кросовер “Хавал” і вказували де саме, після пікапи ” Пежо”, теж з вказівкою місця закупівлі. На такі вимоги керівний персонал медзакладу писав відписки посилаючись на чинне законодавство, мониторив ринок і заклад обрав саме ті автівки, які потрібні лікарні. Торги було проведено через “Прозорро”.

Після цього, начальник Лисичанської МВА Валерій Шебіко почав вимагати від лікарні “більшої роботи”. Що саме він пояснити не міг. Але ” вимагав”! (підкреслимо що це пише інсайдер(ка)).

Зараз звільнена генеральна директорка лікарні Світлана Голубцова тоді відверто “трималася” за своє крісло, і тому, замість того щоб пояснити Валерію Шебіко, що в Дніпрі неможливо поновити роботу стаціонарів, або розгорнути реабілітаційне відділення, почала бігати по місту та шукати нову будівлю під оренду, для розгортання там реабілітаційного відділення. Все це продовжувалося до вересня місяця. Коли її було знято з посади і призначено лікарку і депутатку з м. Кам’янське Дніпропетровської області Ірину Краюшкіну.

Шебіко розказував медперсоналу, що це нібито президент вимагає від них відкриття реабілітаційних відділень. Але к здоровому глузду і поясненню фахівців не прислуховувався- що це не рентабельно і не можливо зробити в Дніпрі.

Весь цей час, нові керівники лише шукали перелік обладнання для відкриття реабілітаційного відділення, та ще придумали відкривати інсультне відділення на 50 ліжок саме в Дніпрі!!!! Не маючи ані лікарів, ані приміщень…

Після цього Шебіко та нова генеральна директорка Карюшкіна почали стверджувати, що фінансування за пакетом ” збереження заробітної плати” в наступному році не буде, що гроші заберуть, і треба терміново їх витрачати. І щоб в наступному році вижити треба закуповувати обладнання для відкриття реабілітаційного відділення та інсультного відділення …

Те що лікарів немає, будівлі немає, та немає ліцензії вони не згадували!

Далі генеральна директорка Краюшкіна подала на підпис Шебіко такий документ.

Скріншот документу/ Лист № 795/2 від 06.11.2023 генеральної директорки І. Краюшкіної КНП ЛМРЛО «Лисичанська багатопрофільна лікарня» начальнику Лисичанської МВА В. Шибіко

Лікарям та медсестрами КНП ЛМРЛО «Лисичанська багатопрофільна лікарня» , вже зараз кажуть, що ніяких надбавок та премій вже не буде. Бо їм треба витратити гроші. А цих лікарів всього 10 чоловік!!!! Ось таким чином з грошей, які зекономлені лікарнею буде витрачено майже все. А лікарі та медсестри, які ще не втікали з лікарні залишаться на голому окладі (близько 16000 грн. для лікарів) на місяць, в місті де оренда житла мінімум 7000 грн. на місяць, без врахування комунальних платежів. І не можливо знайти підробіток, бо в Дніпрі не має здорової конкуренції між медичними закладами.

82 млн. гривень це тільки обладнання, а будівля? А ремонт в тій будівлі? А де вони будуть брати спеціалістів для відкриття цих пакетів, де вони будуть брати гроші на зарплату для медичних працівників якщо буде припинено фінансування з боку НСЗУ?

Якщо б вони не витрачали такі суми на безглузду закупівлю обладнання, то за ці гроші можна було б сплачувати зарплатню, всій лікарні( з простоєм та іншими) впродовж року. Але- лікарі Шебіко теж не потрібні. (Пише інсайдер(ка)).

Якщо підсумувати, то замість того, щоби витрати зекономлені гроші, саме для “збереження кадрового потенціалу”, тобто виплачувати медпрацівникам зарплати, надбавки, вирішувати питання з житлом для них, щоб вони банально не розбіглися, і було кому повернутися в деокупований Лисичанськ, ” обухівські” керівники міста Лисичанська поспіхом намагаються витрати кошти лікарні на закупівлю дорогого обладнання для ніби-то “порятунку лікарні”. Підписати з НСЗУ пакети за напрямом реабілітація та надання допомоги при інсультах не можливо. Бо по-перше немає лікарів, по -друге немає приміщень , по-третє: в Дніпрі не буде пацієнтів (бо все вже розділено між місцевими мед закладами) і дніпровська “швидка” банально не буде возити пацієнтів до Лисичанської лікарні навіть якщо, якимось дивом, в ній з’являться всі потрібні спеціалісти (а це біля 30 нових лікарів), та ліцензія з приміщеннями”, – написали інсайдери(ки).

Тим часом нова директора медзакладу Краюшкіна під привідом оптимізації витрат Лисичанської багатопрофільної лікарні за рахунок кадрів на збереження і підтримку яких НСЗУ давало і виділяє кошти по пакету підтримки видає наказ медичним працівникам “прибути на місце тимчасового проведення господарьскої діяльності до 19.11.2023р. КНП «Лисичанська багатопрофільна лікарня» без вказівки оплати за проїзд і забезпечення житлом з загрозої звільнення у разі неприбуття.

Скріншот наказу

Коментар редакції: В Лисичанську було багато депутатів місцевої ради, більшість з яких релакувались на підконтрольну територію, але жоден із них зараз не підіймає кричущі питання зловживаннь, корупції і некомпентентності чиновників Лисичанської МВА. Не виступила з відкритим зверненням до громади і ЗМІ “пострадала” в цій справі Світлана Голубцова- екс-депутатка від “Опозиційного блоку” Лисичанської міської ради. Мабуть такі вони були собі депутати? Робіть висновки- чи стоїть в майбутньому голосувати за них.

У якості родзинки, скажемо що в мережі інтернет ми знайшли оголошення про проведення приватної медичної практики в “Оксфорд Медикал Каменское” Іриною Краюшкіною. І тут виникає питання: чи не порушує закон і трудові/посадові обов’язки генеральна директорка КНП ЛМРЛО «Лисичанська багатопрофільна лікарня» Ірина Краюшкіна, яка повинна перебувати на роботі (у т.ч. згідно рекламного фото вверху) в робочі дні з 8-00 до 18-00 і в суботу з 8-00 до 15-00? Коли вона зараз в комунальному закладі працює на півтори ставки: ставка гендиректора і півставки невролога.

Читайте по темі: Чиновники Луганщини на обласній нараді ставили задачу організувати прийом аналізів (сечі?) прямо на гуманітарних хабах

Керівниць медзакладу з сумнівним бекграундом начальник Лисичанської МВА Шибіко звільнив і призначив нелегітимними розпорядженнями

Підписуйтесь на сторінку «ZARAZ.INFO» у Facebook , Ютуб і Телеграм, щоб нічого не пропустити.

***

DONATE

Підтримайте незалежну журналістську діяльність і розслідування редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: zarainfo7@gmail.com

Exit mobile version