Чи можуть члени родин військових отримувати виплати для ВПО? 

Протягом квітня відбулися певні зміни в соціальній сфері. Через це у людей виникають питання, зокрема щодо виплати допомоги на проживання переселенцям.

За словами юристки ГО “Донбас SOS” Наталії Юрлової, нещодавно на гарячу лінію організації звернулася жінка з таким питанням: 

Ми – родина-ВПО. Нас троє – я, дитина і чоловік. Я працюю, зарплата мінімальна, дитина навчається онлайн (11 років), чоловік другий рік у Збройних силах. Я зібрала всі документи, які вимагали в ЦНАПі, й мені сказали, якщо надати зі служби чоловіка додаток 6, то нам з донькою буде виплата. Чи так це?

За словами правозахисниці, дійсно, якщо чоловік військовослужбовець, то, відповідно до пункту 8 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, не враховуються його доходи, отримані у період безпосередньої участі у заходах забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації. 

“Про це потрібно надати органу соціального захисту документальне підтвердження, щоб доходи такого члена сім’ї не були враховані. Ми дізнавались, таким підтвердженням буде форма 6, отримана від військової частини”, – пояснила юристка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *