Деяким пенсіонерам-ВПО можуть скасувати виплати: юристи розкрили деталі

Пенсіонерів-ВПО, які після 31 грудня 2023 року не пройдуть ідентифікацію, можуть позбавити виплат.

(Фото обкладинки з Інтернет).

Про це детальніше розповів юрист на телеграм-каналі «Юридична допомога «Право на Захист»«. 

Так, Кабінет Міністрів України Постановою від 8 серпня 2023 року №837 продовжив строки проходження ідентифікації до 31 грудня 2023 року. Крім того, Постановою №837 заборонено органам Пенсійного фонду та органам соціального захисту припиняти виплати пенсій та соціальних виплат, а Ощадбанку зупиняти видаткові операції за поточними рахунками з підстав непроходження ідентифікації. 

Зазначені норми застосовуються тільки до переселенців, які перемістилися до 24.02.2022, та які отримують пенсію та соціальні виплати через Ощадбанк. 

Юристи зазначають, що ідентифікацію не потрібно проходити переселенцям, які отримують тільки допомогу на проживання. 

«Таким чином, ВПО, які перемістилися до 24 лютого 2022 року та отримують пенсію чи соціальні виплати (регрес, допомогу особам, які не мають права на пенсію та ін. соціальні виплати) потрібно до 31 грудня 2023 року пройти ідентифікацію«, — йдеться в повідомленні.

Якщо ідентифікацію не буде пройдено, після 31 грудня 2023 року видаткові операції за поточними рахунками ВПО-одержувачів пенсій та соціальних виплат буде зупинено. 

Як пройти ідентифікацію?

1. Звернутися особисто до органів Пенсійного фонду чи відділень Ощадбанку з документом, що посвідчує особу; 
2. Авторизуватися в особистому електронному кабінеті на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Авторизуватися потрібно за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”), створеного за допомогою мобільного додатка «Дія». 

— Зверніть увагу, що авторизація іншим способом (наприклад, за логіном та паролем) не буде вважатися ідентифікацією. 

— Зазначеним способом пройти ідентифікацію зможуть лише власники біометричних документів (ID-карти чи біометричного закордонного паспорту). 

3. Звернутися особисто до закордонної дипломатичної установи України, якщо ви перебуваєте за кордоном. З собою варто мати документ, що посвідчує вашу особу.

4. За допомогою відеоконференцзв’язку. Під час сеансу відеоконференцзв’язку ви пред’являєте документи, що посвідчують особу, а співробітники територіальних органів Пенсійного фонду України проводять ідентифікацію. Такий спосіб стане в нагоді особам, які перебуваються на тимчасово окупованих територіях або за кордоном, і не можуть особисто звернутися до уповноважених органів. 

«Останній спосіб ідентифікації по відеоконференцзв’язку ще недоступний, так як має бути затверджений окремий порядок. Передбачено, що такий порядок буде визначатися правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики та Мінцифри. Ми сподіваємось, що це буде зроблено завчасно, щоб надати змогу пройти ідентифікацію всім ВПО, які не можуть звернутися особисто чи авторизуватися на сайті електронних послуг ПФУ«, — зазначено в повідомленні.

Зверніть увагу, що ідентифікацію проходити не потрібно людям з інвалідністю I групи та людям, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги, та які отримують пенсію та соціальні виплати через Укрпошту. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *