Діти з обмеженими можливостями з Луганщини та Донеччини стали телеведучими

Діти з обмеженими можливостями з Луганщини та Донеччини стали телеведучими

циклу дитячих пізнавальних телепрограм із перекладом жестовою мовою

Вчора, 21 липня 2020 року, на території Кремінської комунальної спеціальної середньої школи-інтернату для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами відбулися зйомки дитячої телепрограми за участю дітей з інвалідністю з Луганщини та Донеччини в рамках культурно-мистецького проекту «МИ В ЕФІРІ».

Цей проект є і дитячим, і для дітей, та інклюзивним одночасно. «У рамках проекту створюються 3 повноцінні дитячі пізнавальні телепрограми народознавчого напряму з перекладом жестовою мовою, хронометражем 12-15 хвилин кожна. У ролі телеведучих протягом тривалості кожної телепрограми виступають виключно діти-митці з інвалідністю різних вікових категорій із різноманітних куточків нашої країни (Луганська та Донецька області, Київ і Київська область, Полтава, Одеса, Вінниця), зокрема діти-переселенці зі Сходу України», – розповіла керівник проекту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.

У зйомках телепрограми, що відбулися на базі Кремінської школи-інтернату, безпосередню участь взяли 11 дітей з інвалідністю, що є переселенцями, а також їх батьки. Сім’ї приїхали з Рубіжного, Золотого, Сєвєродонецька, Попасної, Святогірська, с. Врубівка Попаснянського району. Серед дітей є такі, які втратили батька, що загинув під час АТО.

Загальна кількість дітей-безпосередніх учасників проекту становитиме понад 40 осіб. «Мені проект надав змогу дізнатися багато чого нового та як відбуваються справжні зйомки: що це не тільки доволі цікаво, але й дуже втомлює. Тепер я впевнена, що дійсно хочу працювати на телебаченні» – поділилася своїми враженнями учасниця проекту Христина Афанас’єва.

Проект реалізується громадською організацією «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка TВ» за підтримки Українського культурного фонду в рамках Програми «Інклюзивне мистецтво». «Цей проект приносить безліч емоцій дітям, знайомство зі світом телебачення, відчуття себе зірочкою! Для дітей, які мають занижену самооцінку та надзвичайну потребу у спілкуванні – це хвилююча подія! Проект «Ми в ефірі» допомагає долати стереотипи щодо людей з інвалідністю, несе інклюзивну складову та стовідсотковий позитив!», – зазначила Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова.

Проект триватиме до 21 серпня 2020 року. Вільний доступ до створених за проектом телепрограм забезпечуватиметься засобами медійного простору, прем’єрні покази яких заплановано на середину серпня цього року.

Медійні партнери проекту: Національна спілка журналістів України, Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні, Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Міжнародний дитячий медіафестиваль «ДИТЯТКО», БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Всеукраїнська асоціація закладів мистецької освіти», ГО «Перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю «Міст», Дитяча школа мистецтв №5 м. Харкова, ЛОМГО «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – СХІД».

Контактна особа: 050-624-87-18, tv.veselka@gmail.com (Діна Ібрагімова, керівник культурно-мистецького проекту «Ми в ефірі», голова ГО «ВЕСЕЛКА ТВ»).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *