«Для нас Війна на Донбасі, а для них?».  ГПУ просить суд не притягати до відповідальності за несплату податків друзів Гладковського, Андрія Рогозу та Віталія Жукова, які «крали, але повернули»

«Для нас Війна на Донбасі, а для них?».  ГПУ просить суд не притягати до відповідальності за несплату податків друзів Гладковського, Андрія Рогозу та Віталія Жукова, які «крали, але повернули»

Генеральна прокуратура просить суд не притягувати до відповідальності за несплату податків друзів екс-заступника секретаря РНБО України Олега Гладковського, Андрія Рогозу та Віталія Жукова, які були причетні до скандалу з корупцією в оборонній сфері. Про це повідомили в Генеральній прокуратурі у відповідь на запит «Української правди«.

«За результатами розслідування 26.07.2019 до Шевченківського районного суду Києва направлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності Ж. та Р. і на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, а саме у зв’язку зі сплатою податків», — йдеться у повідомленні.

Свою позицію прокуратура пояснює тим, що Рогоза та Жуков, які фігурують у справі про ухилення від сплати податків з боку фірми «Оптимумспецдеталь» на 26,6 мільйона гривень, у повному обсязі відшкодували збитки.

У березні 2019 року Жукову і Рогозі повідомили про підозру відразу після оприлюднення журналістського розслідування щодо корупційних схем. На той момент слідство прокуратури тривало вже 3 роки.

Жуков і Рогоза звинувачуються в тому, що будучи фактичними керівниками фірми «Оптимумспецдеталь», вони сприяли ухиленню компанією від сплати податків.

Стаття, за якою їм було висунуте звинувачення, передбачала можливість звільнення від відповідальності за умови сплати податків та відшкодування збитків.

Нагадаємо, 25 лютого команда журналістських розслідувань Bihus.Info (програма «Наші гроші») представила фільм, в якому стверджується, що Ігор Гладковський, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-«прокладки» постачали оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами.

Тоді повідомлялося, що в 2015-2016 рр. було відкрито низку кримінальних проваджень проти оборонних підприємств.

Нагадаємо. Гладковський вийшов з СІЗО близько 15:20 понеділка після внесення застави в 10,6 млн гривень. Адвокат Руслан Волинець повідомив, що його підзахисний продовжує голодування, а також поінформував, що на його клієнта наділи електронний браслет.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *