Громадська думка про президента, депутатів,  державу  і інше: листопад-2019

Громадська думка про президента, депутатів,  державу  і інше: листопад-2019

 

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування було здійснено за фінансування Представництва Європейського Союзу в Україні.

Для порівняння наводяться результати загальнонаціональних опитувань, проведених Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова (13-20 червня 2019 р. і 16-22 серпня 2018 року) та Київським міжнародним інститутом соціології (9 — 18 серпня 2019 року).

 

 • У листопаді 2019 року 36% громадян вважали, що Україна рухається у правильному напрямі, дещо більше – 39% певні, що напрям руху України зараз є неправильним. В правильності руху країни переважно переконані виборці партії «Слуга народу» (50% вважають напрям руху правильним, а 25% — неправильним). А от виборці партій «Опозиційна платформа «За життя» та «Європейська солідарність, навпаки, впевнені у протилежному: відповідно, 69% і 74% оцінюють напрям руху країни як неправильний.

 • Одразу після виборів впевненості у правильності напряму руху було значно більше: у серпні 2019 р. 50% вважали напрям руху правильним, а 23% — неправильним. Проте й зараз результати значно більш оптимістичні, ніж були до виборів: у серпні 2018 року лише 11% українців вважали, що Україна рухається в правильному напрямі, а 72% були певні, що напрям руху неправильний. .

 • Залишається високою переконаність у виборців у правильності зробленого ними вибору на президентських виборах (69% вважають, що зробили правильний вибір в обох турах президентських виборів, 7% — що вибір був правильним лише у першому турі, 5% — правильним лише у другому, і лише 7% відповіли, що їх вибір був неправильним в обох турах. У правильності свого вибору переконані виборці головних претендентів на перемогу. Практично ті ж результати було й незабаром після другого туру виборів, у серпні 2019 р.

 • Ще більше впевненості у виборців, що вони зробили правильний вибір на парламентських виборах (82% проти 5% тих, хто розцінює свій вибір як неправильний). І в цьому теж переконані виборці політичних сил, які пройшли до Верховної Ради.

 • Основними мотивами при голосуванні за певну правію були: підтримка певних ідей та пропозицій (44%), підтримка лідерів партій (33%), новизна партії, оновлення політики (25%), впевненість, що ця партія буде виражати інтереси виборців (20%).

 • Водночас лише 29% громадян знають, хто був обраний по їхньому мажоритарному округу, а 68% – не знають. Звичайно, найбільш необізнаними є ті, хто не голосував на парламентських виборах: з них знають депутата свого округу усього 13%, проте й серед виборців партій, що пройшли до Верховної Ради, про свої мажоритарних депутатів знає меншість: серед виборців партій «Опозиційна платформа «За життя» — 37%, партії «Європейська солідарність» — 37%, партії «Слуга народу» — теж 37%.

 • Громадяни переважно негативно ставляться до того, що більшість новообраних депутатів ніколи не займалися політикою – 41%, вважають це позитивом істотно менше – 24%, а на думку 26% це може бути і позитивом, і негативом, залежно від того, чи будуть ці депутати вчитися і долучати кваліфікованих спеціалістів. Причому одразу після виборів думки виборців були істотно іншими: негативом відсутність політичного досвіду у новобраних депутатів вважали лише 25%, 35% оцінювали це, навпаки, як позитив, а 26%, як і зараз, бачили можливості як позитиву, так і негативну.

 • Найбільш негативно оцінюють недостатню досвідченість новобраних депутатів у політиці виборці партії «Опозиційна платформа «За життя» (68% — негативно, 13% — позитивно) та виборці партії «Європейська солідарність» (відповідно, 73% і 12%). Натомість серед виборців партії «Слуга народу» думки розходяться: 36% певні, що відсутність політичного досвіду – це позитив, 25% — негатив, а 31% вважають, що це може бути як позитивом, так і негативом, в залежності від прагнення депутатів вчитися.

 • Загалом у суспільстві немає одностайності в оцінці формування однопартійної більшості в Верховній Раді: підтримують такий формат 40% і не підтримують рівно стільки – 40%. Найбільше негативно ставляться до моно партійної більшості виборці партій «Опозиційна платформа «За життя» (71% — негативно і 17% позитивно) та «Європейська солідарність» (відповідно, 79% і 11%). А позитивно ставляться до такого устрою парламенту виборці партії «Слуга народу»: 59% підтримують і 24% — ні.

 • Перші кроки діяльності Президента Зеленського та його команди 62% громадян оцінюють позитивно (19% — повністю позитивно і ще 43% переважно позитивно). Негативні оцінки дали 24%, що удвічі більше, ніж у серпні.

 • Громадяни переважно позитивно ставляться до перших рішень та пропозицій Президента Володимира Зеленського:

 • ініціювання переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі (позитивно – 75%, негативно – 15%),

 • рішення щодо відведення військ від лінії розмежування (позитивно – 59%, негативно – 26%),

 • надання громадянства іноземцям, які захищали територіальну цілісність України (позитивно – 61%, негативно – 17%),

 • відновлення діалогу з Польщею щодо проблемних історичних питань (позитивно – 63%, негативно – 10%),

 • рішення легалізувати видобуток бурштину (позитивно – 71%, негативно – 13%),

 • повне оновлення складу Центральної виборчої комісії (позитивно – 49%, негативно – 13.5%).

Водночас негативно громадяни сприймають наступні рішення:

 • рішення запровадити ринок землі сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на її продаж (позитивно – 24%, негативно – 58%,

 • рішення щодо приватизації великих державних підприємств (позитивно – 22%, негативно – 55%),

 • рішення легалізувати гральний бізнес (позитивно – 38%, негативно – 49%).

А от пропозиція щодо проведення у Києві позачергових місцевих виборів залишила більшість громадян байдужими – 39% ще 20% не мають певного ставлення до цієї пропозиції.

 • Громадяни вважають, що першочергові п’ять дій Президента Зеленського та його команди мають бути наступні: припинення вогню на Донбасі – 74%, зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо) – 51%, зниження тарифів – 37%, покарання винних у корупції посадовців – 35%, зменшення впливу олігархів на політику – 28%.

 • Переважно позитивно оцінюють громадяни і діяльність у Верховній Раді партій, за які вони голосували; 41% — позитивно і 11% — негативно (решта або не брали участі у голосуванні, або голосували за партії, які не пройшли до Верховної Ради)

 • Водночас більшість громадян не задоволені тим, як працює зараз Верховна Рада – 47%, проти 34% тих, кого робота Верховної Ради задовольняє (45.5%). Серед виборців найбільш не задоволені роботою Верховної Ради виборці партій «Опозиційна платформа «За життя» (16% задоволені, 74% — ні) та «Європейська солідарність (відповідно, 75% і 15%), а переважно задоволеними є виборці партії «Слуга народу» (задоволені 51%, не задоволені 30%).

 • Переважна більшість громадян (43.5%) певні що Верховна Рада допрацює свій термін до кінця, натомість 33% вважають, що відбудуть дострокові вибори (решта 23% з відповіддю не визначилися).

 • Більшість громадян вважає вибори 2019 року чесними: 53% — повністю чесними і ще 30% — з певними порушеннями, які, проте не вплинули на кінцевий результат. Лише 5% певні, що були серйозні порушення, які вплинули на кінцевий результат і ще 2% вважають, що все було сфальсифіковано. Зазначимо, що перед виборчою кампанією, у серпні 2018 року лише 17% вірили, що вибори будуть чесними (і лише 2% — що будуть цілком чесними і ще 15% — переважно чесними). Натомість 40% були певні, що вибори будуть не дуже чесними і ще 29: — зовсім нечесними.

 • Вважають себе залученими до активної громадської активності 10% громадян, 87% — ні.

 • Абсолютна більшість громадян (70%) вважають, що діяльність громадських організацій на виборах потрібна (40% — що «дуже потрібна» і ще 30% — «переважно потрібна). Значно менше – 18% певні, що їх діяльність або не надто потрібна (10%) або зовсім не потрібна (8%).

 • Найбільш сприяла чесності і демократичності виборів, на думку громадян, наступна діяльність, яку здійснювали громадські організації: фіксація порушень виборчого законодавства та прав виборців (51%), контроль за підрахунком голосів у день виборів (56%), контроль фінансування виборчого процесу (17%), проведення екзит-полу у день виборів на виході з виборчих дільниць (16%).

 • Про справу про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк чули 73% населення.

 • Ефективними дії правоохоронних органів щодо цієї справи вважають лише 9%, а 74.5% оцінюють дії правоохоронців як неефективні. Причому 89% опитаних заявили, що для них особисто важливо, щоб розслідування цієї справи довели до кінця і лише для 6% це не важливо.

 • Основну відповідальність за розкриття злочинів, що пов’язані з діяльністю громадських активістів, на думку опитаних, несуть в першу чергу прокуратура (66%), поліція (57%) і суди (38%).

 • 84% громадян вважають напади на громадських активістів важливою проблемою. Тому не випадково, що 77% опитаних певні, що бути громадським активістом в Україні не є безпечним і лише 14% впевнені у безпечності

 • Про громадську ініціативу «Хто замовив Катю Гандзюк?» чули 34% українців, водночас підтримують цю ініціативу 85% і лише 5% — не підтримують.

Результати опитування

Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?

Серпень-2018

Червень-2019

Серпень-2019

Листопад-2019

У правильному напрямі

11,1

41,3

50.5

35.9

У неправильному напрямі

72,5

35,5

23.1

39.2

ВАЖКО ВІДПОВІСТИ

16,4

23,3

26.5

24.8

Як Ви вважаєте, Ви зробили правильний вибір на президентських виборах?

Серпень-2019

Листопад-2019

Так, в обох турах мій вибір був правильним

67.8

69.4

Правильним лише у першому турі

7.8

7.2

Правильним лише у другому турі

3.2

5.2

В обох турах мій вибір був неправильний

1.5

6.7

ВАЖКО СКАЗАТИ

19.7

11.6

Як Ви вважаєте, Ви зробили правильний вибір на виборах до Верховної Ради?

Серпень-2019

Листопад-2019

Так

90.7

82.0

Ні

1.4

4.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

7.9

13.1

А чому Ви проголосували саме за цю партію? ОБЕРІТЬ НЕ БІЛЬШЕ 3-х ВАРІАНТІВ

Листопад-2019

Мені подобаються їхні ідеї та пропозиції

44.0

Мені подобаються їхні лідери

33.3

Ця партія мала добрі шанси здолати 5% бар’єр

5.8

Ця партія виражає інтереси таких людей, як я

19.7

Цю партію підтримують авторитетні для мене люди

4.4

Я за цю партію вже голосував на попередніх виборах, і вона мене не розчарувала

5.2

Ця партія нова, а в політиці потрібне оновлення

25.4

У цій партії є люди, яких я хотів би підтримати

9.6

Принаймні у порівнянні з іншими ця партія є «меншим злом»

6.6

Хотів (ла) підтримати Президента, щоб він мав сильну партію в Верховній Раді

8.3

Загалом я обрав цю партію випадково

0.9

Інше

1.3

ВАЖКО СКАЗАТИ

6.4

Чи знаєте Ви, хто був обраний по Вашому мажоритарному округу?

Листопад-2019

Так, знаю

28.9

Ні, не знаю

66.7

ВАЖКО СКАЗАТИ

4.4

Більшість депутатів новообраної Верховної Ради ніколи не займалася політикою. Як Ви вважаєте, це в плюс чи в мінус?

Серпень-2019

Листопад-2019

Вважаю це позитивом, це забезпечить повне оновлення політики

34.6

23.9

Вважаю це негативом, бо непрофесійні люди не зможуть кваліфіковано вирішувати проблеми країни

24.9

40.8

Це може бути і позитивом (якщо вони вчитимуться і долучатимуть кваліфікованих спеціалістів), і негативом (якщо вважатимуть, що все знають і вміють)

26.0

25.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

14.5

9.4

Які, на Вашу думку, мають бути першочергові дії Президента Зеленського та його команди? НЕ БІЛЬШЕ 5-ти ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ

Серпень-2019

Листопад-2019

Припинення вогню на Донбасі

71.5

73.7

Повернення Криму

6.5

13.1

Зменшення впливу олігархів на політику

18.1

27.8

Покарання винних у корупції посадовців

21.5

35.3

Зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо)

44.2

51.3

Зниження тарифів

31.2

37.4

Активізація співпраці з ЄС та НАТО

5.7

9.3

Налагодження співпраці з Росією

4.3

4.6

Підвищення якості медицини

13.4

21.1

Реформування освіти

3.4

6.6

Скасування недоторканості депутатів

13.3

9.9

Зміцнення української армії

5.8

8.8

Об’єднання країни

7.9

9.9

Запровадження народовладдя (референдуми, петиції тощо)

2.2

4.2

Надання офіційного статусу російській мові

0.8

3.1

Інше

1.7

2.2

ВАЖКО СКАЗАТИ

1.0

2.2

Як би Ви оцінили перші кроки діяльності Президента Зеленського та його команди?

Серпень-2019

Листопад-2019

Повністю позитивно

23.0

19.1

Переважно позитивно

39.8

42.9

Переважно негативно

9.5

15.7

Повністю негативно

3.5

8.2

ВАЖКО СКАЗАТИ

24.2

14.2

А як Ви оцінюєте діяльність у Верховній Раді партії, за яку Ви голосували на виборах?

Листопад-2019

Повністю позитивно

13.9

Переважно позитивно

27.0

Переважно негативно

7.0

Повністю негативно

4.4

Я голосував, але не стежу за діяльністю ВР

4.1

Партія, за яку я голосував не пройшла до ВР

3.9

Я взагалі не голосував

27.8

ВАЖКО СКАЗАТИ

12.0

А чи задоволені Ви тим, як зараз працює Верховна Рада?

Листопад-2019

Повністю  задоволений

6.4

Переважно задоволений

27.5

Переважно не задоволений

25.8

Зовсім не задоволений

21.3

ВАЖКО СКАЗАТИ

19.1

Як Ви ставитеся до формування однопартійної більшості у Верховній Раді?

Листопад-2019

Цілком підтримую, оскільки це забезпечить швидке та ефективне ухвалення законів

22.3

Цілком підтримую, бо така більшість зможе реалізувати свої виборчі обіцянки

17.4

Не підтримую, оскільки однопартійна більшість може приймати будь-які рішення, в тому числі й незаконні

22.0

Не підтримую, однопартійна більшість може призвести до нехтування демократичними процедурами

18.2

ВАЖКО ВІДПОВІСТИ

20.0

Як Ви вважаєте, новообрана Верховна Рада допрацює увесь належний термін  (до листопада 2024 року) чи відбудуться дострокові вибори?

Листопад-2019

Вважаю, що Верховна Рада допрацює свій термін до кінця

43.5

Вважаю, що відбудуться дострокові вибори

32.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

23.6

Як Ви ставитися до перших рішень та пропозицій Президента України Володимира Зеленського? (листопад-2019 р.)

Підтримую

Не підтримую

Мені байдуже

ВАЖКО СКАЗАТИ

Ініціювання переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі

75.0

15.1

2.6

7.3

Рішення щодо відведення військ від лінії розмежування

59.2

25.6

1.6

13.6

Надання громадянства іноземцям, які захищали територіальну цілісність України

61.2

17.3

6.3

15.1

Відновлення діалогу з Польщею щодо проблемних історичних питань

63.1

10.2

9.2

17.5

Рішення запровадити ринок землі сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на її продаж до кінця року.

23.9

57.9

2.9

15.3

Рішення щодо приватизації великих державних підприємств

22.5

55.5

4.4

17.5

25. Рішення легалізувати гральний бізнес

37.6

49.3

5.4

7.7

Рішення легалізувати видобуток бурштину

70.7

13.4

5.2

10.6

Пропозиція провести позачергові місцеві вибори у Києві

26.6

13.9

39.4

20.2

Повне оновлення складу Центральної виборчої комісії

48.6

13.5

15.4

22.5

Загалом, як Ви вважаєте, чи були вибори 2019 року чесними?

Листопад-2019

Так, цілком чесними

53.5

Певні порушення були, але вони не вплинули істотно на результати

30.5

Були серйозні порушення, які вплинули на кінцевий результат

5.3

Усе взагалі було сфальсифіковано

2.2

ВАЖКО СКАЗАТИ

8.6

На виборах працювали різні громадські організації. Як Ви вважаєте, чи потрібна на виборах їх діяльність?

Листопад-2019

Так, дуже потрібна

40.3

Переважно потрібна

29.5

Не надто потрібна

9.5

Зовсім не потрібна

8.0

ВАЖКО СКАЗАТИ

12.7

На Вашу думку, яка саме діяльність громадських організацій найбільше сприяла чесності і демократичності виборів? МОЖЛИВО ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ.

Листопад-2019

Фіксація порушень виборчого законодавства та прав виборців

50.7

Контроль за підрахунком голосів у день виборів

52.0

Контроль фінансування виборчого процесу

21.4

Боротьба за право голосувати переселенцям з окупованих територій

7.8

Аналіз виборчих програм кандидатів та партій

7.4

Публічні виступи незалежних експертів у ЗМІ

9.7

Організація дебатів учасників виборчого процесу

6.7

Проведення під час виборчої кампанії незалежних соціологічних опитувань

10.3

Проведення екзит-полу у день виборів на виході з виборчих дільниць

16.5

Роз’яснення виборцям процедури голосування

8.1

Інше

0.1

ВВАЖАЮ, ЩО ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НА ВИБОРАХ ВЗАГАЛІ НЕ ПОТРІБНА

8.8

ВАЖКО СКАЗАТИ

14.2

Чи можете Ви сказати, що Ви залучені до активної громадської діяльності?

Травень- 2013

Грудень-2017

Травень- 2018

Грудень-2018

Серпень 2019

Листопад-2019

Так

8,1

6,6

7,4

9,8

7,5

10.4

Ні

85,2

87,1

88,0

83,4

88,6

87.0

Важко відповісти

6,7

6,2

4,6

6,8

3,9

2.5

Чи чули Ви про справу про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк?

Листопад-2019

Так

73.2

Ні

24.6

ВАЖКО СКАЗАТИ

2.2

Чи вважаєте Ви дії правоохоронних органів щодо розслідування справи Гандзюк ефективними?

Листопад-2019

Так

9.0

Ні

74.5

ВАЖКО СКАЗАТИ

16.5

На Вашу думку, хто несе основну відповідальність за розкриття злочинів, що пов’язані з діяльністю громадських активістів? МОЖЛИВО ДЕКІЛЬКА ВАРІАНТІВ ВІДПОВІДІ.

Листопад-2019

Місцева влада

22.0

Суди

38.3

Прокуратура

65.6

Поліція

56.6

Президент

19.9

Інше

0.5

ВАЖКО ВІДПОВІСТИ

6.3

Наскільки для Вас особисто важливо, щоби розслідування цієї справи довели до кінця?

Листопад-2019

Дуже важливо

50.9

Загалом важливо

37.9

Не дуже важливо

4.1

Зовсім не важливо

2.3

ВАЖКО СКАЗАТИ

4.8

Чи чули Ви про громадську ініціативу «Хто замовив Катю Гандзюк?»

Листопад-2019

Так

33.6

Ні

60.9

ВАЖКО СКАЗАТИ

5.6

Як Ви ставитесь до цієї ініціативи?

Листопад-2019

Повністю підтримую

52.0

В основному підтримую

32.6

В основному не підтримую

3.1

Зовсім не підтримую

1.5

ВАЖКО СКАЗАТИ

10.9

Чи вважаєте Ви напади на громадських активістів важливою проблемою?

Листопад-2019

Дуже важлива проблема

50.6

Загалом важлива

33.2

Не дуже важлива

5.6

Зовсім не важлива

3.2

ВАЖКО СКАЗАТИ

7.4

Як Ви вважаєте, чи безпечно бути громадським активістом в Україні?

Листопад-2019

Так, цілком безпечно

4.0

Переважно безпечно

10.4

Переважно небезпечно

41.2

Дуже небезпечно

36.3

ВАЖКО СКАЗАТИ

8.2

РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗПОДІЛ

Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?

Захід

Центр

Південь

Схід

У правильному напрямі

34.9

40.6

30.3

32.3

У неправильному напрямі

41.3

34.6

45.0

41.7

Важко відповісти

23.8

24.8

24.7

26.0

Як Ви вважаєте, Ви зробили правильний вибір на президентських виборах?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так, в обох турах мій вибір був правильним

69.2

68.8

70.2

70.2

Правильним лише у першому турі

6.6

6.8

9.3

7.3

Правильним лише у другому турі

3.7

8.2

0.6

4.0

В обох турах мій вибір був неправильний

6.9

5.7

6.2

8.1

Важко сказати

13.5

10.6

13.7

10.4

Як Ви вважаєте, Ви зробили правильний вибір на парламентських виборах?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так

77.8

83.1

84.8

83.5

Ні

6.1

4.8

4.1

4.2

Важко сказати

16.1

12.1

11.0

12.3

*% від тих, хто брав участь у виборах до Верховної

А чому Ви проголосували за певну партію?

Захід

Центр

Південь

Схід

Мені подобаються їхні ідеї та пропозиції

43.1

41.7

37.5

58.9

Мені подобаються їхні лідери

36.6

31.8

27.2

42.5

Ця партія мала добрі шанси здолати 5% бар’єр

10.3

4.7

2.9

4.3

Ця партія виражає інтереси таких людей, як я

13.1

18.9

22.8

29.1

Цю партію підтримують авторитетні для мене люди

4.5

6.2

2.9

3.3

Я за цю партію вже голосував на попередніх виборах, і вона мене не розчарувала

4.5

6.0

13.2

2.7

Ця партія нова, а в політиці потрібне оновлення

26.9

29.3

36.8

22.1

У цій партії є люди, яких я хотів би підтримати

11.0

9.4

12.5

7.7

Принаймні у порівнянні з іншими ця партія є «меншим злом»

10.3

7.7

6.6

3.7

Хотіли підтримати Президента, щоб він мав сильну партію в Верховній Раді

5.9

12.4

9.6

7.7

Загалом я обрав цю партію випадково

0.7

0.7

0.0

0.0

Інше

1.0

1.2

0.0

2.3

Важко сказати

1.4

2.7

0.7

2.0

*% від тих, хто вказали, за яку партію голосували на виборах.

Чи знаєте Ви, хто був обраний по Вашому мажоритарному округу?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так, знаю

31.9

28.6

23.4

28.7

Ні, не знаю

63.3

66.5

72.7

67.7

Важко сказати

4.8

4.9

3.9

3.6

Більшість депутатів новообраної Верховної Ради ніколи не займалася політикою. Як Ви вважаєте, це в плюс чи в мінус?

Захід

Центр

Південь

Схід

Вважаю це позитивом, це забезпечить повне оновлення політики

22.6

25.9

19.5

24.1

Вважаю це негативом, бо непрофесійні люди не зможуть кваліфіковано вирішувати проблеми країни

41.3

38.3

48.1

40.9

Це може бути і позитивом (якщо вони вчитимуться і долучатимуть кваліфікованих спеціалістів), і негативом (якщо вважатимуть, що все знають і вміють)

29.4

25.8

22.1

24.3

Важко сказати

6.7

10.0

10.4

10.7

Які, на Вашу думку, мають бути першочергові дії Президента Зеленського та його команди?  

Захід

Центр

Південь

Схід

Припинення вогню на Донбасі

73.4

67.9

75.3

82.0

Повернення Криму

14.5

15.7

6.1

11.1

Зменшення впливу олігархів на політику

26.4

28.4

27.7

28.5

Покарання винних у корупції посадовців

30.0

35.2

43.3

36.9

Зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо)

45.6

46.6

67.5

56.8

Зниження тарифів

31.2

29.1

52.8

48.9

Активізація співпраці з ЄС та НАТО

15.9

10.0

5.2

3.6

Налагодження співпраці з Росією

1.6

2.9

11.7

6.7

Підвищення якості медицини

19.2

21.8

17.3

23.3

Реформування освіти

6.5

7.9

3.9

5.9

Скасування недоторканості депутатів

11.1

9.8

10.8

8.4

Зміцнення української армії

12.3

9.5

8.2

4.8

Об’єднання країни

10.3

11.5

7.4

8.4

Запровадження народовладдя (референдуми, петиції тощо)

3.6

3.3

10.4

3.3

Надання офіційного статусу російській мові

0.0

0.5

5.2

9.0

Інше

1.4

1.9

0.9

4.0

Важко сказати

0.6

3.8

0.4

1.9

Як би Ви оцінили перші кроки діяльності Президента Зеленського та його команди?

Захід

Центр

Південь

Схід

Повністю позитивно

12.9

20.7

20.8

21.8

Переважно позитивно

44.6

44.1

34.6

43.0

Переважно негативно

19.2

15.2

16.5

12.6

Повністю негативно

7.9

7.0

11.7

8.8

Важко сказати

15.3

13.0

16.5

13.8

А як Ви оцінюєте діяльність у Верховній Раді партії, за яку Ви голосували на виборах?

Захід

Центр

Південь

Схід

Повністю позитивно

11.5

14.0

19.0

13.8

Переважно позитивно

28.8

24.8

23.8

30.0

Переважно негативно

8.1

7.2

6.5

5.7

Повністю негативно

3.2

5.9

3.9

3.6

Я голосував, але не стежу за діяльністю ВР

6.3

3.3

4.8

2.9

Партія, за яку я голосував не пройшла до ВР

6.5

3.6

2.6

2.3

Я взагалі не голосував

23.2

29.8

28.1

29.1

Важко сказати

12.3

11.5

11.3

12.6

А чи задоволені Ви тим, як зараз працює Верховна Рада?

Захід

Центр

Південь

Схід

Повністю задоволений

4.6

7.4

9.5

5.2

Переважно задоволений

27.8

30.4

19.5

26.6

Переважно не задоволений

30.4

25.5

27.3

21.0

Зовсім не задоволений

18.1

18.4

26.0

26.6

Важко сказати

19.2

18.3

17.7

20.7

Як Ви ставитеся до формування однопартійної більшості у Верховній Раді?

Захід

Центр

Південь

Схід

Цілком підтримую, оскільки це забезпечить швидке та ефективне ухвалення законів

16.5

23.2

23.4

26.2

Цілком підтримую, бо така більшість зможе реалізувати свої виборчі обіцянки

20.4

18.9

10.0

15.5

Не підтримую, оскільки однопартійна більшість може приймати будь-які рішення, в тому числі й незаконні

23.6

20.4

26.4

21.0

Не підтримую, однопартійна більшість може призвести до нехтування демократичними процедурами

23.2

15.3

16.0

18.7

Важко відповісти

16.3

22.1

24.2

18.5

Як Ви вважаєте, новообрана Верховна Рада допрацює увесь належний термін (до листопада 2024 року) чи відбудуться дострокові вибори?

Захід

Центр

Південь

Схід

Вважаю, що Верховна Рада допрацює свій термін до кінця

40.5

44.7

36.8

47.4

Вважаю, що відбудуться дострокові вибори

34.7

32.4

32.9

31.9

Важко сказати

24.8

22.9

30.3

20.7

Як Ви ставитесь до пропозиції Президента України Володимира Зеленського щодо ініціювання переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

61.9

73.2

85.7

85.7

Не підтримую

24.8

15.6

7.4

8.4

Мені байдуже

3.6

2.7

3.5

1.1

Важко сказати

9.7

8.6

3.5

4.8

Як Ви ставитесь до рішення Президента України Володимира Зеленського щодо відведення військ від лінії розмежування?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

41.3

51.2

85.3

77.1

Не підтримую

39.7

29.9

8.7

13.0

Мені байдуже

2.0

2.2

2.2

0.2

Важко сказати

17.1

16.7

3.9

9.8

Як Ви ставитесь до пропозиції Президента України Володимира Зеленського щодо надання громадянства іноземцям, які захищали територіальну цілісність України?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

71.8

63.3

51.1

52.4

Не підтримую

9.3

16.9

21.6

23.9

Мені байдуже

8.9

4.0

9.5

5.7

Важко сказати

9.9

15.8

17.7

18.0

Як Ви ставитесь до пропозиції Президента України Володимира Зеленського щодо Відновлення діалогу з Польщею з проблемних історичних питань?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

63.7

64.1

67.1

59.1

Не підтримую

10.9

11.7

8.7

8.0

Мені байдуже

10.5

6.1

7.4

13.2

Важко сказати

14.9

18.0

16.9

19.7

Як Ви ставитесь до рішення запровадити ринок землі сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на її продаж до кінця року?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

20.4

30.5

16.5

20.7

Не підтримую

62.1

49.9

66.7

62.0

Мені байдуже

4.2

2.9

3.5

1.3

Важко сказати

13.3

16.6

13.4

16.1

Як Ви ставитесь до рішення щодо приватизації великих державних підприємств?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

21.6

23.6

14.3

25.4

Не підтримую

56.3

51.6

59.7

58.7

Мені байдуже

6.3

6.0

2.2

1.1

Важко сказати

15.7

18.8

23.8

14.7

Як Ви ставитесь до рішення легалізувати гральний бізнес?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

34.1

38.6

45.5

35.9

Не підтримую

54.4

46.7

41.1

51.8

Мені байдуже

5.2

6.0

6.1

4.4

Важко сказати

6.3

8.7

7.4

7.8

Як Ви ставитесь до рішення легалізувати видобуток бурштину?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

77.4

62.2

82.3

72.1

Не підтримую

10.7

19.4

5.6

10.5

Мені байдуже

3.2

7.2

3.5

5.2

Важко сказати

8.7

11.2

8.7

12.2

Як Ви ставитесь до пропозиції провести позачергові місцеві вибори у Києві?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

23.6

28.9

14.3

31.4

Не підтримую

14.9

18.4

7.8

8.8

Мені байдуже

41.9

35.4

50.2

38.2

Важко сказати

19.6

17.4

27.7

21.6

Як Ви ставитесь до повного оновлення складу Центральної виборчої комісії?

Захід

Центр

Південь

Схід

Підтримую

44.4

50.2

42.0

53.0

Не підтримую

15.9

14.8

12.6

9.8

Мені байдуже

15.7

14.6

22.5

13.4

Важко сказати

24.0

20.4

22.9

23.9

Загалом, як Ви вважаєте, чи були вибори 2019 року чесними?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так, цілком чесними

46.6

54.9

48.1

60.2

Певні порушення були, але вони не вплинули істотно на результат

34.5

31.5

32.9

24.1

Були серйозні порушення, які вплинули на кінцевий результат

6.3

5.2

5.6

4.2

Усе взагалі було сфальсифіковано

4.0

1.3

1.7

1.9

Важко сказати

8.5

7.0

11.7

9.6

На виборах працювали різні громадські організації. Як Ви вважаєте, чи потрібна на виборах їх діяльність?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так, дуже потрібна

40.5

35.4

56.3

40.3

Переважно потрібна

31.9

31.2

29.9

24.5

Не надто потрібна

9.7

10.3

2.6

11.1

Зовсім не потрібна

6.5

9.6

3.5

9.2

Важко сказати

11.3

13.5

7.8

14.9

На Вашу думку, яка саме діяльність громадських організацій найбільше сприяла чесності і демократичності виборів?  

Захід

Центр

Південь

Схід

Фіксація порушень виборчого законодавства та прав виборців

51.4

45.3

57.6

54.9

Контроль за підрахунком голосів у день виборів

56.2

47.0

68.4

48.2

Контроль фінансування виборчого процесу

17.5

18.1

32.0

25.2

Боротьба за право голосувати переселенцям з окупованих територій

4.0

6.6

13.9

10.7

Аналіз виборчих програм кандидатів та партій

7.1

6.3

13.0

6.9

Публічні виступи незалежних експертів у ЗМІ

10.1

7.5

19.0

8.4

Організація дебатів учасників виборчого процесу

6.7

5.6

14.3

4.8

Проведення під час виборчої кампанії незалежних соціологічних опитувань

7.7

10.9

19.9

7.6

Проведення екзит-полу у день виборів на виході з виборчих дільниць

15.7

13.9

35.1

12.8

Роз’яснення виборцям процедури голосування

9.1

9.3

10.4

4.4

Інше

0.4

0.0

0.4

0.0

Вважаю, що діяльність громадських організацій на виборах взагалі не потрібна

6.5

10.5

3.9

10.7

Важко сказати

12.5

14.9

6.9

18.0

Чи можете Ви сказати, що Ви залучені до активної громадської діяльності?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так

10.5

9.6

7.4

13.0

Ні

86.9

87.4

91.3

84.7

Важко сказати

2.6

3.1

1.3

2.3

Чи чули Ви про справу про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так

76.6

74.1

71.9

69.2

Ні

21.2

23.4

24.7

29.6

Важко сказати

2.2

2.6

3.5

1.1

Чи вважаєте Ви дії правоохоронних органів щодо розслідування справи Гандзюк ефективними?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так

3.6

11.7

12.0

9.1

Ні

79.3

73.8

71.1

72.1

Важко сказати

17.1

14.5

16.9

18.8

% від тих, хто чув про справу про вбивство громадської активістки Гандзюк

Наскільки для Вас особисто важливо, щоби розслідування цієї справи довели до кінця?

Захід

Центр

Південь

Схід

Дуже важливо

55.2

49.0

46.4

51.7

Загалом важливо

36.5

37.8

42.8

37.3

Не дуже важливо

2.6

6.2

3.0

2.8

Зовсім не важливо

1.6

2.4

4.8

1.7

Важко сказати

4.1

4.7

3.0

6.6

На Вашу думку, хто несе основну відповідальність за розкриття злочинів, що пов’язані з діяльністю громадських активістів?  

Захід

Центр

Південь

Схід

Місцева влада

20.6

19.8

35.9

20.7

Суди

45.8

44.1

36.8

22.9

Прокуратура

68.5

63.1

73.6

62.9

Поліція

50.8

55.0

69.3

58.9

Президент

20.8

19.2

20.8

19.9

Інше

0.4

0.4

0.9

0.6

Важко відповісти

4.8

6.5

5.2

8.0

Чи чули Ви про громадську ініціативу ‘Хто замовив Катю Гандзюк?’

Захід

Центр

Південь

Схід

Так

39.5

35.1

27.3

28.3

Ні

54.2

59.6

64.1

67.7

Важко сказати

6.3

5.2

8.7

4.0

Як Ви ставитесь до цієї ініціативи?

Захід

Центр

Південь

Схід

Повністю підтримую

56.3

46.9

57.1

53.4

В основному підтримую

30.2

39.3

22.2

27.7

В основному не підтримую

2.5

3.3

1.6

4.1

Зовсім не підтримую

0.5

1.1

1.6

3.4

Важко сказати

10.6

9.5

17.5

11.5

% від тих, хто чув про громадську ініціативу «Хто замовив Катю Гандзюк».

Чи вважаєте Ви напади на громадських активістів важливою проблемою?

Захід

Центр

Південь

Схід

Дуже важлива проблема

57.7

47.0

48.1

50.1

Загалом важлива

31.5

35.4

37.2

29.8

Не дуже важлива

4.6

7.7

3.5

4.6

Зовсім не важлива

2.4

3.2

3.0

4.0

Важко сказати

3.8

6.8

8.2

11.5

Як Ви вважаєте, чи безпечно бути громадським активістом в Україні?

Захід

Центр

Південь

Схід

Так, цілком безпечно

2.4

4.1

9.1

3.1

Переважно безпечно

10.3

14.2

8.7

5.5

Переважно небезпечно

41.5

41.6

40.3

40.7

Дуже небезпечно

40.3

32.7

33.8

38.8

Важко сказати

5.6

7.4

8.2

11.9

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.