Хороший піар Зеленського. А от зміст викликає питання

 

Хороший піар Зеленського.
А от зміст викликає питання

Оригінал статті  — на Новом времени

За ці два роки президент виріс, він оперує цифрами і фактами. Але є питання по суті

Почну з того, який вигляд мав президент. Він та його команда не вдягли вишиванок. Мене це неприємно різонуло. Якби вони були у вишиванках, це було б потужним меседжем.

З піарної точки зору, ця пресконференція була побудована добре. Вступна промова — такий собі анонс святкування 30-річчя Незалежності. В оголошеній програмі святкування є цікаві знахідки: київський саміт перших леді та джентльменів, концерт українських оперних зірок, які з’їдуться з усього світу і виступатимуть в Національній Опері. Я думаю, що це своєрідна відповідь на критику того дійства з «шльопками», що відбулося минулого року.

Достатньо продумано і місце проведення пресконференції — ДП Антонов. Це можна відповідним чином інтерпретувати — президент допомагає розвитку авіаційної галузі.

Телекартинка у цієї пресконференції буде гарна. Президентська команда зможе зробити з неї сюжети і гарні кадри для аудиторії. А ми бачимо з опитувань, що такі засоби працюють. Хоча рейтинги президента і партії Слуга народу впали, але Зеленський все одно лишається на першому місці.

На заході відбувся анонс Закону про олігархів, який внесуть наступного тижня в парламент. Це також має публіці сподобатися.

До речі, президент згадав Ріната Ахметова. Думаю, що це було непогано зрежисовано — спеціально викликали поставити запитання ведучого каналу Ахметова, знаючи, яке питання він поставить. На що у відповідь Зеленський сказав, що всі будуть однакові перед законом, і що Ахметов теж має платити податки.

Зеленський знову увесь час апелював до колишнього президента Петра Порошенка. У нього ніби психологічний комплекс. Через це ми побачили, як вдруге поспіль на пресконференції Зеленського слово отримав одіозний Гордон, бо той критикує колишнього президента.

Петро Бурковський
політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва
 

Нам бракує часу. Кожне покоління українців воює і бореться за виживання

Сенс існування українців не у тому, щоб воювати з Росією, а побудувати державу, в якій люди житимуть гідно. Так вважає  політичний аналітик «Демократичних ініціатив» імені Ілька Кучеріва Петро БУРКОВСЬКИЙ, який поділився своїми думками  в інтерв’ю журналу «Країна». Нижче публікуємо уривки з цього інтерв’ю, а повний текст читайте у друкованій версії часопису «Країна».

Чим у будівництві держави українці відрізняються від американців

« Сенс існування українців не у тому, щоб воювати з Росією, а побудувати державу, в якій люди житимуть гідно. Це держава, де поліцейські поважатимуть платників податків, політики вважатимуть що краще програти вибори, ніж взяти брудні гроші у спонсорів, і в якій «бандити сидять в тюрмах, а не в парламенті», за словами В’ячеслава Чорновіл. Це й держава, де наукові знання цінуватимуться вище за релігійні заповіді. Така матиме шанс на існування в сучасному світі наступні 30-50 років».

Петро Бурковський зауважує –  нам для цього бракує часу.

«Різниці між народами немає, крім історії, яку вони пережили. Ми відрізняємось від американців тим, що на їхній землі понад 150 років не було війни. У нас лише у минулому столітті — кожне десятиріччя. Це Перша світова, українські революції 1917-1921 років, потім була колективізація і Голодомор, розстріли інтелігенції 1936-1938 рр., Друга світова війна, голод 1947 року, війна в Афганістані, де постраждало багато молодих українців, Чорнобиль, і зараз російсько-українська війна. У нас не було покоління, яке не воювало або не втрачало рідних і не боролося за виживання».

Зараз історія в наших руках, додає він.

«Керуємо своєю долею, хоч не керували нею з 1991 року до цієї війни з Росією. Якщо виживемо у війні, це покаже, що головні якості – здатність консолідуватися, довіряти один одному — у нас є. Це буде промовистим свідченням, що ми європейська нація у сенсі, що здатні раціонально ставити цілі і досягати їх».

 

 

Олексій Гарань
професор політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *