Хто, як та коли декларує доходи за минулий рік

Хто, як та коли декларує доходи за минулий рік

Як нагадали у Головному управлінні ДФС у Луганській області, обов’язок щодо подання декларації у громадян виникає при отриманні:

— доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). Це, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення тощо;

— доходів від податкових агентів, що не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Це, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;

— інвестиційного доходу;

— іноземного доходу;

— в інших передбачених Податковим кодексом України випадках.

Граничні строки подання податкової декларації наступні:

— для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, – до 1 травня року, що настає за звітним;

— для громадян, які мають право на податкову знижку, – по 31.12.2019 (включно).

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

— особисто або уповноваженою на це особою;

— надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

— засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.