Индустриальные парки в Донецкой области: что сделано

 

Роботи зі створення трьох індустріальних парків «Лиманський» (м. Лиман), «Техносіті» (м. Костянтинівка), «АзовАкваІнвест» (м. Маріуполь) тривають у Донецькій області.

Індустріальний парк – це територія, виділена при плануванні міста для промислового розвитку. Метою створення таких парків є забезпечення підприємств спільною розвинутою інфраструктурою та забезпечення контролю над виробництвом та впливом на навколишнє середовище.

 

Індустріальний парк «Лиманський» (м. Лиман)

Концепцією передбачається, що це буде територія для розміщення нових об’єктів у сфері промислового виробництва будівельних та теплоізоляційних матеріалів, елементів отримання альтернативної енергії, логістики, супутнього сервісу.

Загальна площа – 27,5220 га.

У 2020 році було подано проєктну заявку на будівництво електромереж для участі у конкурсному відборі інфраструктурних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Проведено конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку, за результатами якого було визначено переможця – ТОВ «Логос-Сервіс». Укладено договір про створення та функціонування індустріального парку «Лиманський» з керуючою компанією.

Згідно рішення Лиманської міської ради № 7/81-5578 від 18.06.2020 «Про передачу земельної ділянки в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «Логос-сервіс» (керуючій компанії) для здійснення господарської діяльності та забезпечення функціонування індустріального парку «Лиманський» укладено договір оренди землі на 30 років.

Розроблено генеральний план території індустріального парку «Лиманський» під забудову об’єктів промисловості та адміністративно-побутового призначення.

 

Індустріальний парк «ТехноСіті» (м. Костянтинівка)

Пріоритетними напрямками діяльності учасників індустріального парку є виробництво автомобільних запчастин та комплектуючих; машинобудування в галузі енергетики; легка промисловість та збірка побутової техніки; утилізація комп’ютерної та електронної техніки.

Загальна площа – 34,02 га.

У 2020 році проведено конкурс з вибору керуючої компанії, переможцем якого стало КП «ЕЛІТ-СКЛО». Між Костянтинівською міською радою та керуючою компанією укладено договір про створення та функціонування індустріального парку «Техносіті».

 

Індустріальний парк «АзовАкваІнвест» (м. Маріуполь)

Індустріальний парк «АзовАкваІнвест» (м. Маріуполь) (загальна площа – 15,65 га) планується створити шляхом облаштування на території трьох промислових майданчиків, на кожному з яких буде розміщено основні виробництва: підприємства машинобудування; підприємства легкої промисловості; підприємства харчової промисловості.

Маріупольською міською радою проведено конкурс з вибору керуючої компанії індустріального парку «АзовАкваІнвест» та визначено переможця – комунальне комерційне підприємство Маріупольської міської ради «Приазовська інвестиційна компанія», з яким 10 грудня 2019 року укладено договір про створення та функціонування ІП.

Проведено тендер на будівництво каналізаційних комунікацій на суму 11,9 млн грн та розпочато роботи щодо будівництва. До кінця року планується освоїти 3 млн грн.

Проведено експертизу проєктно-кошторисної документації з будівництва лінії електропередачі № 2. Укладено договір з АТ «Укрзалізниця» про нестандартне приєднання до електричних мереж.

Укладено договір на розробку проєктно-кошторисної документації генплану індустріального парку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *