КАЗАХСТАН НЕ ПОГОДИВ ПРИЗНАЧЕННЯ ГАЙДАЯ ПОСЛОМ У КРАЇНІ

Послом хочуть бачити професійного дипломата, а не колишнього голову ОВА.

Казахстан відмовився видавати агреман (згоду на прийняття  особи в якості глави дипломатичного представництва) колишньому начальнику Луганської обласної військової адміністрації Сергію Гайдаю, запит щодо кандидатури якого зробив офіційний Київ, повідомили джерела ZN.UA.

Як стверджують наші співрозмовники, казахська сторона «м’яко, але твердо» дала зрозуміти, що хотіла би бачити на місці посла України в Казахстані професійного дипломата.

Нагадаємо, що попередній український посол в Казахстані Петро Врублевський був саме професійним дипломатом. Тим не менш, президент Володимир Зеленський був змушений звільнити його з посади в жовтні 2022 року після незадоволення Астани і істерики Москви, яка вимагала від Казахстану негайної висилки українського дипломата з країни.

Така реакція була викликана інтерв’ю українського посла місцевому блогеру, в якому він заявив про росіян наступне: «Намагаємося вбити їх якнайбільше. Чим більше ми вб’ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям».   

Сергій Гайдай був головою Луганської обласної державної адміністрації з 25 жовтня 2019.  15 березня 2023 року він був звільнений із посади указом президента. Досвід дипломатичної роботи у нього відсутній.

Нагадаємо, що видання ZARAZ.INFO систематично висвітлювало негативні кроки діяльністі Сергія Гайдая на посаді голови Луганської ОДА, наприклад Прокуратура и СБУ разоблачили, а Гайдай и его подчиненные  «отфутболили» заявление  о признаках разворовывания бюджетных средств на строительстве детского дома семейного типа в Белолуцке

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *