Корумпованого суддю на Полтавщині відправили у відставку з довічним утриманням по 100 тис. грн. щомісяця

Василь Маличенко жив у дорадчій кімнаті свого суду, побив колегу та приймав сумнівні рішення.

Вища рада правосуддя відправила суддю Полтавського апеляційного суду Василя Маліченка у відставку, яка передбачає довічне утримання на суму близько 100 тисяч гривень щомісяця. Цей суддя жив у дорадчій кімнаті свого суду, побив колегу та приймав сумнівні рішення, на які скаржилися інші колеги, повідомляє Слідство.Інфо .

Маличенко пішов у відставку із 17 роками чистого стажу з посади судді Полтавського апеляційного суду.

У 2017 році він хотів стати суддею у Верховному Суді, через що його перевіряла Громадська рада чесноти. Під час перевірки виявили факти, що свідчать, що Маліченка не місце у Верховному Суді.

Зокрема, у своїй декларації доброчесності він зазначав, що не використав свого статусу для отримання будь-якої вигоди.

ОСД дізнався, що з 2010 по 2011 рік Маличенко жив у дорадчій кімнаті суду, де він працював. Під час свого проживання в суді він «використовував електроенергію та інші ресурси, які оплачували держкошти».

Щоб вирішити проблему з відсутністю дорадчої кімнати, Маличенко видав наказ про ліквідацію кімнати для заарештованих та створення на її місці нової дорадчої кімнати.

Тоді він мав повноваження це зробити, бо був виконувачем обов’язків голови суду.

Також він побив свого колегу, коли той хотів зайти до нарадчої кімнати.

«Кандидат (Василь Маличенко — ред.), за словами цього судді, підбіг до нього, почав його фізично тримати, завдав удару ногою і подряпав обличчя. При цьому суддя був у мантії та з нагрудним знаком», — йдеться у звіті ОСД.

Маліченко під час співбесіди із представниками ОСД сказав, що на нього не скаржилися до правоохоронних органів за будь-які прояви насильства. Однак він збрехав, бо суддя, якого побив Маличенко, подав заяву в поліцію і на місце бійки приїжджали правоохоронці.

У 2016 році суддя декларував, що має чотири земельні ділянки загальною площею 126 070 м.кв. У декларації за 2015 рік ці земельні ділянки не вказано.

У декларації за 2015 рік Маличенко не вказав квартиру площею 54 м кв., яка належить по праву власності синові судді.

Наприкінці ОСД є шматки з листів від інших людей, які розповідають про можливі факти недобропорядності Маліченка. Наприклад, в одному листі йдеться про те, що суддя затягував справи щодо адміністративних правопорушень, зокрема справи щодо водіїв, які керували автомобіль п’яними.

Незважаючи на це, суддя залишився на своїй посаді і спокійно пішов у відставку 9 травня 2023 року.

Держава зобов’язана Маліченка як судді у відставці довічно виплачувати щомісяця близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *