Медреформа в Луганській області в дії: робота над помилками. ВІДЕО

Медреформа в Луганській області в дії: робота над помилками

Гроші ходять за пацієнтом у поліклініки, лікарні та спеціалізовані заклади. Саме під таким гаслом у квітні цього року почалася реалізація другого етапу медреформи.

Яким чином втілюють такий підхід у регіонах? Як вплинули нововведення на фінансове становище лікарів? Наскільки оперативно та якісно взаємодіють первинні і вторинні ланки у системі надання медичних послуг? 

.

Як проходе другий етап медичної реформи в Луганській області?

Вже півроку триває втілення у життя другого етапу медичної реформи. Передбачається, що відтепер пацієнт може самостійно обирати фахівця і лікарню для отримання кваліфікованої медичної допомоги. Для того, аби прийти на прийом, потрібно мати на руках лише направлення від сімейного лікаря і талон з указаним часом консультації.

Позитивні зміни мають відчути і самі лікарі, заробітна плата яких повинна зростати у залежності від кількості прийнятих пацієнтів.

За кожну людину, яка потрапляє до нас у лікарню ми звітуємо. За підсумками роботи кожний пацієнт оплачується і ми отримуємо гроші. Зараз ми отримуємо гроші за програмою не в повному обсязі, так як не всі хворі проходять через систему helsy. Ця система часто дає збій, «висне» і вимагає значних витрат часу лікаря на внесення туди інформації про пацієнта, – зазначає Тетяна Рабулець, медичний директор Сєвєродонецької міської багатопрофільної лікарні.

На думку Ольги Агафонової, представниці ради пацієнтського контролю, основною проблемою на сьогодні є відсутність знань про переваги медичної реформи.

Має бути не багато красивих розумних слів, які, особливо старше покоління, не розуміє. У лікарнях потрібно розмістити брошури із зрозумілою інструкцією і контактами, куди можна звернутися у разі чого. На сьогодні, на жаль, люди мало знають про свої права, а лікарі цим користуються, – зауважує Ольга Агафонова.

З липня в області триває моніторинг якості надання медичних послуг, який проводить громадська організація «Центр соціально-психологічної підтримки громади». Основна мета моніторингу визначити проблеми, з якими зустрілися і лікарі, і пацієнти після переходу до другого етапу.

Зусиллями організації у чотирьох найбільших містах області: Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному і Кремінні, створені майданчики для обговорення основних проблем, з якими часто стикаються люди під час отримання медичної допомоги. Важливо, що в обговоренні можуть брати участь не лише пацієнти, але й лікарі.

Перший аналіз результатів таких обговорень показав, за словами Катерини Клименко, представниці громадської організації, що між лікарями та пацієнтами панує недовіра і скептичне ставлення пацієнтів до професіоналізму місцевих лікарів.

Про яку високу якість надання медичних послуг може йти мова, якщо лікарі перенавантажені паперовою роботою. Драматизму ситуації додає той факт, що заробітна плата залежить від даних, занесених до електронного реєстру, який практично не працює. Виходить лікар виконує сумлінно свою роботу, але заробітна плата залишиться незмінною, — підсумовує Катерина Клименко.

 

Відео/ автор Вікторія Пилипенко

 

 

До причин низької якості медичних послуг самі лікарі відносять недостатнє матеріальне оснащення відділень, низьку заробітну плату вузькокваліфікованого спеціаліста, що спричиняє значний дефіцит в області хірургів, невропатологів, анестезіологів та інших.

Справедливості ради потрібно зазначити, що ситуація з матеріально-технічним забезпеченням, фінансуванням сімейних лікарів на порядок краща, ніж із вузьконаправленими фахівцями.

Якщо перший етап реформи сприяв зростанню заробітної плати і сімейних лікарів і медичного персоналу, то вузькі медичні фахівці отримують трохи більше за прожитковий мінімум, – ділиться результатами обговорення Катерина.

Попри наявні проблеми, опитування людей показало, що більшість оцінює медичну реформу позитивну, вбачаючи в ній більше переваг, ніж недоліків. Тож, попри наявні проблеми, перехід до другого етапу медреформи відбувся. Сподіваємось роботу над помилками буде виконано найближчим часом.

Вікторія Пилипенко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *