Мінекономіки запропонувало підняти мінімальну зарплату

Міністерство економіки пропонує збільшити в держбюджеті 2024 року мінімальну зарплату до 7 651 гривень. Зараз вона складає 6700 гривень.

Про це заявила заступник міністра економіки Тетяна Бережна, повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на Федерацію профспілок України (ФПУ).

За її словами також пропонується підняти розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 3 443 гривень (наразі цей показник складає 2893 гривень; станом на сьогодні його “заморожено” на рівні 1 грудня 2021 року).

Бережна повідомила, що наразі Мінекономіки знаходиться в процесі перегляду попередніх показників макропрогнозу на наступний бюджетний період.

Міністерство фінансів очікує від Міністерства економіки уточнений макропрогноз до 19 червня 2023 року, щоб здійснити розрахунки необхідних бюджетних видатків, в тому числі щодо забезпечення у 2024 році запропонованих Мінекономіки розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

За інформацією Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах квітня 2023 року склав 7 782 гривні.