Музика об’єднала: переселенець з Рубіжного і жителі Горохова, що на Волині створили джаз-бенд

Справжній джаз-бенд з’явився у Горохові, що на Волині, — його створили місцеві мешканці та чоловік, який був вимушений переїхати сюди з Луганщини. Ідея виникла після інтеграційних зустрічей для ВПО, які організував Волинський Інститут Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».


Цю ідею запропонував міський голова Горохова Віктор Годик, щоб об’єднати спільноту, інтегрувати людей, які приїхали у громаду з небезпечніших територій, а також дати можливість талановитим мешканцям проявити себе. Тож голова громади  поставив за мету передусім самому навчитися грати на музичному інструменті.

 “У нашому колективі всі досвідчені музиканти, окрім мене. Тож я повинен був показати власний приклад, щоб об’єднати людей, які живуть музикою все життя. Опанував гру на саксофоні за пів року”,  — ділиться міський голова Горохова Віктор Годик.

Долучився до гурту і Дмитро Мухтаров, який у березні 2022 року приїхав у громаду з окупованого Рубіжного, що в Луганській області.

“Було дуже важко, але музика справді рятує. Я вдячний за ці зустрічі, які допомагають інтегруватися в життя громади, адже на них я познайомився з побратимами з музичного колективу. Коли мені сказали, що створюють гурт і шукають гітариста, я відразу погодився, адже грав у студентські роки. Для мене зараз дуже важливо бути у цьому творчому процесі, брати участь у житті громади і рухатися далі, попри все”, — говорить Дмитро Мухтаров.

У Горохові та ще у 9 громадах Волині, загалом відбулося 20 зустрічей мешканців та внутрішньо переміщених ос у межах програми “Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області”, яку реалізував Волинський Інститут Права. Під час цих зустрічей обговорювали проблеми вимушено переміщених людей, розробили канали комунікацій, ідеї та план подій для інтеграції ВПО.

 Зараз на території Горохівської громади мешкає 400 переселенців. Згідно з опитуванням, близько половини з них планує і надалі залишатися в громаді.

Джерело і фото decentralization.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *