На користь держави стягнуто понад 1,7 млн грн з недобросовісних постачальників газу для опалення закладів освіти Луганщини

Ювенальні прокурори Луганської області проводять системну роботу щодо контролю використання бюджетних коштів у сфері охорони дитинства.

З початку року Господарським судом Луганської області задоволено дев’ять позовів прокуратури за фактами неправомірного збільшення ціни на природний газ для опалення приміщень дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів Луганщини. Ці обставини призводять до зменшення об’ємів поставок та, в свою чергу, можливого  порушення температурного режиму.

За результатами  розгляду  позовних заяв з вісьмох газопостачальників  вже стягнуто понад 1, 7 млн гривень.

Як приклад, в одному з останніх судових рішень підтверджено правову позицію прокурорів щодо безпідставного завищення вартості природного газу для  закладів освіти Новопсковської об’єднаної територіальної громади Старобільського району.

За позовом Старобільської окружної прокуратури приватне товариство зобов’язано відшкодувати збитки – надмірно сплачені грошові кошти в розмірі понад 400 тис. гривень.

Під час розгляду провадження прокурорами доведено, що після проведення відкритих торгів між відділом освіти та газопостачальником укладено договір. У подальшому сторони упродовж року безпідставно уклали чотири додаткові угоди, якими збільшено вартість предмету закупівлі майже на 40 відсотків, внаслідок чого зменшено об’єми поставки газу.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури