Национальное агентство противодействия коррупции проверит чиновницу из Лисичанска

В результате анализа электронной декларации за 2016 год начальника отдела образования Лисичанского городского совета и депутата Лисичанского городского совета от партии «Оппозиционный блок» Татьяны Валериевны Худобы нами 12.05.2017 написано заявление в прокуратуру города Лисичанска.

 


ЗАЯВА

про корупційне правопорушення

Аналізуючи декларації суб’єктів владних повноважень Лисичанської міської ради на офіційному сайті НАЗК, 12.05.2017 року мені стало відомо, що Начальник відділу освіти Лисичанської міської ради Худоба Тетяна Валеріївна задекларувала доход (розділ 11) крім основного місця роботи (Начальник відділу освіти Лисичанської міської ради) також інші доходи, отримані у КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 27 Лисичанської міської ради Луганської області» як основне місце роботи та за сумісництвом.

Згідно Положення, затвердженого рішенням Лисичанської міської ради від 12.12.2011 р. № 22/389, Основні завдання відділу освіти, керівником якого є Худоба Т.В., такожє:

  1. Контроль за дотриманням законодавства в галузі освіти, Державного стандарту загальної середньої освіти та вимог Базового компоненту дошкільної освіти відповідними навчальними закладами усіх типів і форм власності, розташованими на території міста.
  2. Навчально-методичне керівництво та інспектування комунальних навчальних закладів, організація їх фінансового забезпечення та зміцнення їх матеріальної бази; координація діяльності цих навчальних закладів, а також навчальних закладів інших форм власності.
  3. Комплектування комунальних навчальних закладів педагогічними працівниками, в тому числі керівними кадрами; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовка та атестація у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

Тобто, Худобі Т.В. підпорядковані комунальні навчальні заклади, покладені повноваження у прийнятті рішень по прийому та звільненню з роботи працівників в підпорядкованих навчальних закладах, а також начальник Відділу освіти є розпорядником бюджетних коштів, в тому числі на оплату праці персоналу, задіяному в навчальному процесі у комунальних освітніх закладах.

Комунальний заклад «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 27 Лисичанської міської ради Луганської області» знаходиться в прямому підпорядкувані Начальника відділу освіти Лисичанської міської ради Худобі Т.В.

Тому, працюючи на будь-якій посаді у підпорядкованому їй комунальному закладі є, згідно Закону України «Про запобігання корупції» ст.1 п.1, «пряме підпорядкування» — відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника.

Згідно ст…27 Закону України «Про запобігання корупції»  Худоба Т.В. мала звільнитися або перевестись на іншу посаду, але не зробила цього, та Худобі Т.В. було виплачено підпорядковані їй кошти місцевого бюджету у сумі, згідно декларації, 16’164 грн.

На підставі викладеного, вважаю, що в супереч реального конфлікту інтересів відбулося нецільове використання бюджетних коштів міського бюджету міста Лисичанськ, яке вчинене суб’єктом владних повноважень органу місцевого самоврядування – Начальником відділу освіти Лисичанської міської ради Худобою Т.В.

Тобто, в діях Начальника відділу освіти Лисичанської міської ради Худоби Т.В. вбачається ознаки корупційного правопорушення, що передбачені Законом України «Про запобігання корупції».


 

15.05.2017 прокуратура перенаправила наше обращение в Национальное агентство противодействия коррупции (НАПК или НАЗК на украинском языке).

 

 

Читайте по ссылке:  На Луганщине появился билборд «Лисичанск STOP коррупции»

 

 

И вот, пришел ответ из НАПК, подтверждающий, что указанный нами факт подлежит проверке. Ждем окончательного решения по данному вопросу.

 

Напомним, что мы обязательно будем реагировать на установленные нами факты коррупции и противоправной деятельности, и сообщать о них в правоохранительные органы.

lisichansk.in.ua

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *