Відбулися важливі зміни в частині працевлаштування переселенців.
Детальніше про це виданню ТРИБУН розповіла юристка правозахисної організації “Донбас SOS” Наталія Юрлова.
Вона зазначила, що раніше таких норм не було.
З 1 грудня 2023 року непрацююча працездатна особа протягом 3-х місяців з дня призначення допомоги зобов’язана сприяти своїй зайнятості (стати на облік в центр зайнятості/ працевлаштуватися/ отримати грант на створення власного бізнесу/ ваучер на навчання або зареєструвати ФОП). Якщо цього не буде зроблено – допомога припиняється.
Але є винятки. Вимога не застосовується до:
– осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею 6-річного віку (включно);
– однієї особи із складу сім’ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;
– однієї особи із складу сім’ї, яка виховує малолітню дитину (до 14 років), що навчається онлайн (повністю або частково). Цей виняток застосовується до осіб, фактичне місце проживання/перебування яких – території ведення бойових дій. При цьому дистанційне навчання має бути підтверджено документально навчальним закладом.
– особи, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи та інші тяжкі захворювання;
– особи з інвалідністю I чи II групи;
– особи, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку;
– фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду;
– студента, який навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.