Пацієнти та медики вимагають негайного перегляду медичного бюджету на 2021 рік

 

 

Пацієнти та медики вимагають негайного перегляду медичного бюджету на 2021 рік

 

17 грудня 2020 року, відбувся спільний брифінг пацієнтської та лікарської спільноти: «Бюджет Смерті під ялинку: лікарі залишилися без підвищених зарплат, пацієнти без важливих для життя ліків».

Основна вимога пацієнтів та лікарів — переглянути медичний бюджет на 2021 рік, адже же на сьогодні він критично не дофінансовано:

  1. У бюджет закладено 123,5 млрд грн на Програму медичних гарантій (медична реформа). Система недофінансована на 45,2%.
  2. У бюджет закладено 10,3 млрд грн на закупівлю ліків для важкохворих пацієнтів. Недофінансованість — 40%.
  3. У бюджет закладено 14,4 млрд грн на протидію з COVID-19. Недофінансованість — 63%.

«З самого початку бюджетного процесу Пацієнти України пильно слідкували за формуванням витрат на медицину на 2021 рік. При першому погляді на бюджет на систему охорони здоров’я, ми побачили, що медицина не в пріоритеті і дві головні статті, від яких залежить здоров’я і навіть життя мільйонів українців — мають величезний дефіцит. Це закупівлі ліків для важкохворих та фінансування медичної реформи.

Про ліки окремо. Це означає, що пацієнти не отримають сучасні ліки, які повертають до повноцінного життя онкопацієнтів, людей з розсіяним склерозом. І жодних ліків не отримають діти та дорослі, які ніколи від держави не отримували ліків — це хвороба Дюшена, епілепсія, Крона, паркінсона, окремі види раку»,— розповідає про ситуацію з ліками виконавча директорка Благодійного фонду «Пацієнти України» Інна Іваненко.

Мама хворого хлопчика на м’язову дистрофію Дюшена, Каріна Петоян додає: «Через те, що держава не дає гроші на ліки, моя дитина з кожним днем втрачає сили і скоро пересяде на інвалідний візок. Я не знаю, як пояснити моїй дитині, що з ним відбувається. Чому його батьки не можуть купити йому ліків, які на рік коштують 10 мільйонів гривень.

Держава робить вигляд, що дітей з важкими захворюваннями не існує. Чому кабмін та Верховна Рада вирішують, хто має право жити, а хто ні. Моя дитина теж хоче жити, хоче ходити власними ніжками, а не сидіти в інвалідному візку».

Про наслідки недофінансованості для медичних закладів, які тільки в цьому році увійшли у реформу розповів Володимир Красьоха, головний лікар Вознесенської багатопрофільної лікарні: «Дивлячись на бюджет у 2021 році, я не бачу зовсім можливості підвищити зарплату медикам у моїй лікарні. Окрім цього з наступного року ми навіть не зможемо виконувати договори з НСЗУ та надавати безоплатні послуги пацієнтам. Адже грошей просто не вистачатиме.
Якщо бюджет таким і залишиться, то молоді спеціалісти у моїй лікарні будуть змушені переходити в іншу сферу діяльності або виїжджати за кордон. Ми повинні цьому запобігти».

«Бюджет 2021 року — це вирок для пацієнтів та всіх, хто працює в медичній сфері. Це все через жадібність людей при владі, для яких життя людей — не пріоритет. Закликаю всіх лікарів та пацієнтів не мовчати. Нам гарантовано законом про “Державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” фінансування медицини на рівні не менше 5% від ВВП. Проте влада порушує цей закон. Їм байдуже, адже вони не лікуються в наших лікарнях, нашими препаратами.

Деякі вже сьогодні хоронять своїх близьких через наслідки недофінансованої медичної системи.

Ми маємо право жити і отримувати лікування. Вимагаємо у Кабміну та Верховної Ради виправити свою помилку та виділити додаткових 100 мільярдів гривень, яких не вистачає медицині. Ці гроші є у держави, просто вони чомусь розподілені не на медицину, а на Офіс Президента, силовиків та ремонт доріг, на відомчі установи та на хороше життя»,— підсумовує Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

 

Джерело:  patients

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *