Присвоїли понад 1 мільярд гривень з держбюджету: колишньому заступнику міністра оборони повідомили про підозру

Слідство підтвердило факти корупційних дій колишнього заступника міністра оборони та екскерівника Департаменту державних закупівель.

За даними СБУ, їх причетність до розкрадання коштів на закупівлі бронежилетів та зимового одягу для військових підрозділів, що беруть участь у бойових діях, доведена.

Сума збитків, завданих державному бюджету, перевищує 1 млрд гривень. Згідно зі зібраною доказовою базою, підозрювані організували незаконну схему, починаючи з березня 2022 року.

У рамках цієї схеми, було здійснено закупівлю майже 3 тисяч бронежилетів від закордонної компанії на суму понад 130 млн гривень. Зазначена сума була значно завищена, і більш як 100 млн гривень з неї учасники схеми привласнили.

Результати товарознавчої експертизи підтвердили, що реальна вартість бронежилетів становила всього 25 млн гривень, а отримані засоби захисту не відповідали заявленому рівню безпеки.

Крім того, організатори схеми також провели закупівлю низькопробної зимової форми для військових на суму 900 млн гривень, яка не відповідала вимогам використання у складних погодних умовах під час активних бойових дій.

На основі зібраних доказів, Служба безпеки повідомила обом підозрюваним про підозру за двома статтями ККУ: частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та частиною 2 статті 28 разом з частиною 1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

На даний момент обидва підозрювані знаходяться під вартою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *