Про компенсацію за знищене житло: Шуляк розповіла деталі закону

Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроект про механізм компенсації за зруйноване житло (№ 7198). Тепер власник зруйнованого війною житла зможе обирати, як використати державну компенсацію: на придбання готової квартири в багатоквартирному будинку, або ж на будівництво (ремонт) нового приватного будинку на своїй території.

Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на голову комітету ВРУ з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії “Слуга народу” Олену Шуляк.

“Варіант з фінансуванням будівництва нового житла діятиме лише у випадку приватних будинків. Адже побудувати окрему квартиру неможливо – вона в будь-якому випадку буде знаходитися в багатоповерховому будинку. Тому власник зруйнованого житла зможе отримати на вибір або сертифікат для купівлі чи інвестиції в будівництво житла, або кошти на рахунок, які можна буде використати на відновлювальні роботи та придбання будівельних матеріалів на відновлення свого житла”, – заявила вона.

Можливість вибору для людей передбачили тому, що як правило, у людей залишається ділянка і для них логічно було б відновити будинок на ній. Втім, є міста/села, де є великі руйнування інфраструктури, тому для когось краще буде отримати сертифікат і придбати житло в іншому місці. Якщо коштів у сертифікаті буде недостатньо для придбання в місті, де людина захоче купити житло, може зможе доплатити, щоб отримати бажане.

Шуляк також підкреслила, що громадяни матимуть право самостійно обрати географічну локацію для використання житлового сертифікату. Ключовим показником тут буде лише сума коштів, яка буде співставною з вартістю знищеного майна.

“Тобто якщо вартість квартири, зруйнованої на Чернігівщині, схожа з вартістю нового житла на Тернопільщині – людина може обрати цей регіон. Але ми бачимо, що більшість населення воліє жити в рідних містах, а тому логічно, що ми зосередимося на відбудові цих міст”, – додала Шуляк.

Вона також підкреслила, що держава виділятиме людям власні або залучені кошти, не чекаючи на репарацій від росії. На сьогодні у відповідному Фонді є понад 17 млрд грн, конфіскованих у російського “Сбербанку”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *