Про житло і обласні адміністрації, які вважають, що проблеми переселенців, це не їх проблеми розповіли народні депутати після засідання ТСК з питань захисту прав ВПО

Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань захисту прав внутрішньо переміщених та інших осіб на початку лютого 2024р. провела чергове засідання, яке проходило на протязі трьох днів.

Головне питання на порядку денному — житло для ВПО. Наразі мета комісії – зробити аудит наявного державного й комунального майна, яке можна використати для потреб переселенців.

Члени комісії заслухали представників усіх областей, зібрали й обробили чимало інформації, виявили недоліки, оскільки не всі, на жаль, розуміють важливість партнерства в такій справі.

Народний депутат, співзасновник ГО “ВПО України” Сергій Козир розповів: “Вчора і сьогодні працюємо у складі комісії, заслуховуємо всі області, всіх спеціалістів департаментів для того щоб визначитись і зробити аудіт всього майна, будья якого майна, державного і комунального, яке може бути використане для жопомоги нашим переселенцям. Дуже багато інформації, в тому числі дуже багато інформації недопрацьованої. Тому завдання м для себе в перщучергу ставимо аудит всього майна, яке є на сьогодняшний день, для того, щоб забезпечити і розбити по черзі забезпечення наших переселенців житлом. Від соціально не захищених, для тих людей, які втратили своє житло”.

“На сьогодні ми маємо реагувати на ті виклики які є, тому що бачимо недопрацювання уряду, бачим недопрацювання на місцях. І це підтвердив наш вчорашній день, що все-таки деякі обласні адміністрації, вони чомусь вважають, що проблеми внутрішньо переміщених осіб це не їх проблеми. Ми хочемо розуміти, що далі робити і хочимо щоб і обласні адміністрації і органи місцевого самоврядування зрозуміли що ми є партнери”,- заявив народний депутат, член ТСК з захисту ВПО Віталій Войцехівський.

“Спеціальна коміся створена для того щоб дійсно допомогти тимчасово переміщеним особам і скомунікувати ті органи державної влади, які не знаходять інколи комунікації. Тому ми заслуховуємо кожну область. В тому числі ми дослухаємось і до побажань або зауважень тимчасово переміщених осіб”,- сказала народний депутат, членкіня ТСК з захисту ВПО Юлія Світлична.

Народний депутат, співзасновник ГО “ВПО України” Максим Ткаченко додав: “Сьогодні працюємо другий день на засіданні ТСК. Головне питання як і завжди, нажаль це житло, а точніше відсутність житла для внутрішньо переміщених осіб. Саме з цим питанням ми виходимо: вчора, сьогодні та завтра до представників обласних війскових адміністрацій з усієї країни. А також до міських голів великих міст нашої країни. Чекаємо на відповіді і будемо рухати це питання весь цей рік. Тому що ТСК це структура при Верховній Раді Україні яка працює рік і ми сподіваємось за це рік на дійсно великі результати”.

Відео ютуб-каналу ЗАРАЗ.ІНФО/ Про житло і обласні адміністрації, які вважають, що проблеми ВПО, це не їх проблеми розповіли в ТСК

На засіданнях ТСК планують визначити й черговість надання житла ВПО, щоб соціально незахищені родини та сім`ї, які втратили домівки, отримали допомогу першими.

Представники місцевої влади висловили свої пропозиції, поділилися власним баченням проблеми. Депутати отримали чіткіше уявлення про труднощі, з якими стикається керівництво територіальних громад.

Читайте і дивіться по темі: Масштабний «День підтримки переселенців» 24 січня провела ГО «ВПО України»

Компенсація за зруйноване житло за допомогою супутникових знімків і визнання деяких міст і сел повніст’ю зруйнованими

Житло, зловживання чиновників, оздоровлення дітей та інше обговорювали переселенці на зустрічі з співзасновником ГО “ВПО України” М. Ткаченко в Полтаві

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *