Прокуратурою Луганщини попереджено незаконне витрачання з бюджету коштів у сумі 1,4 млн грн, призначених для закупівлі природного газу для опалення навчальних закладів

В межах реалізації представницьких повноважень органами прокуратури Луганської області виявлено численні порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» під час проведення переговорних процедур закупівель. Повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

 

 

Зокрема, у січні поточного року одним з відділів освіти Луганської області, за результатом переговорної процедури закупівлі (скороченої), укладено з товариством з обмеженою відповідальністю договір на постачання природного газу для потреб не побутових споживачів на суму понад 1,4 млн грн.

Однак, укладаючи договір на закупівлю природного газу, відділом освіти Новоайдарської РДА порушено вимоги законодавства та здійснено закупівлю вказаного товару без проведення визначеної Законом України «Про публічні закупівлі» процедури закупівлі, що створює передумови до порушення економічних інтересів держави в ході його виконання.

Таким чином, під час проведення зазначеної закупівлі порушено принципи максимальної ефективності та економії, що створює ризик до протиправного витрачання бюджетних коштів, нераціонального та неефективного їх використання.

Реагуючи на виявлені порушення, з метою захисту інтересів держави, органи прокуратури Луганщини звернулись до суду з вимогою про визнання недійсною публічної закупівлі природного газу шляхом визнання недійсним рішення про застосування переговорної процедури, та визнання недійсним укладеного договору.

Рішенням господарського суду Луганської області підтримано позицію прокуратури та задоволено позовні вимоги в повному обсязі.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *