Прокуратурою встановлені порушення щодо забезпечення затриманих осіб правом на захист в Кремінському, Новоайдарському, Попаснянському, Сватівському, Старобільському, Сєвєродонецькому, Міловському відділах поліції

Органами прокуратури області постійно вивчається стан додержання вимог законодавства при застосуванні примусових заходів впливу за адміністративні правопорушення в діяльності органів Національної поліції України. Повідомляє прес-служба прокуратури Луганської області.

 

Встановлені порушення щодо забезпечення затриманих осіб правом на захист в Кремінському, Новоайдарському, Попаснянському, Сватівському, Старобільському, Сєвєродонецькому, Міловському відділах поліції.

У журналах інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги затриманим відсутні особисті підписи адвокатів, не зазначається дата і час прибуття захисника, підстави затримання осіб тощо.

Допускаються порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення та Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка має силу Закону, щодо тримання упродовж тривалого часу осіб, які затримані працівниками поліції для проведення слідчих дій.

У порушення вимог ст. 263 КУпАП працівниками відділів поліції допускаються факти утримання осіб понад 3 години.

Встановлено непоодинокі випадки порушення вимог ст. ст. 261, 264 КУпАП щодо порядку оформлення протоколів про адміністративне затримання та негайного повідомлення родичів особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, про місце її перебування.

Новоайдарським відділом Сєвєродонецької місцевої прокуратури виявлено факт доставлення особи в нічний час до відділу поліції для проведення бесіди. Затриманий фактично перебував у приміщенні до ранку наступного дня, однак протоколу про адміністративне затримання стосовно останнього не складено.

Загалом у поточному році з метою поновлення прав людини при застосуванні примусових заходів впливу за адміністративні правопорушення прокурорами до органів Національної поліції внесено 22 документа реагування, з яких розглянуто 17 та до дисциплінарної відповідальності притягнуто 15 посадових осіб, 5 вказівок перебувають на розгляді.

Додержання конституційних прав затриманих осіб, перебуває на постійному контролі прокуратури області.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *