Сколько средств перечислено пяти парламентским партиям в 3-м квартале 2021?

 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІI квартал 2021 року. Повідомляє прес-служба НАЗК.

Державне фінансування отримали чотири парламентські партії:

  • «Слуга народу» — 86,46 млн грн;
  • «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн;
  • «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 16,39 млн грн;
  • «Європейська солідарність» — 24,94 млн грн (з них 8,71 млн грн — за дотримання передбаченого законодавством ґендерного принципу).;
  • «Голос» — 20,38 млн грн (з них 8,71 млн грн — за дотримання передбаченого законодавством ґендерного принципу).

Загальна сума перерахованих коштів — 174,32 млн грн.

Чому державне фінансування партій важливе? 

У довгостроковій перспективі державне фінансування партій допоможе забезпечити, аби представницькі органи влади (такі як Верховна Рада та місцеві ради) працювали доброчесно і лише в інтересах громадян. 

Адже наразі багато партій залежать від фінансування фінансово-промислових груп. Фінансуючи партії, такі групи мають вплив на державну політику, що значно стримує економічний розвиток України. 

Завдяки державному фінансуванню партії зможуть стати незалежними від такого впливу.

З цією метою державне фінансування партій вже працює у таких країнах, як Німеччині, Великій Британії, Чехії, Франції та багатьох інших.

Нагадаємо, що за законом право на фінансування з державного бюджету мають усі партії, які здобули щонайменше 5% голосів виборців в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (тобто за партійними списками) та пройшли до Верховної Ради.

Зокрема, якщо партії за результатами виборів мають у своєму складі не більше двох третин однієї статті, їм належить додаткове фінансування у розмірі 10% щорічного обсягу державного фінансування статутної діяльності політичних партій, яка розподіляється порівну між політичними партіями.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *