Спецоперація Семен Кривоніс: як ховають НАБУ

Україна зробила ще один крок до прірви: Головою Національного антикорупційного бюро призначено Семена Кривоноса.

Так, це твердження входить у суперечність із бравурними реляціями з Офісу президента про те, що, мовляв, Україна виконала ще одну вимогу західних партнерів щодо боротьби з корупцією. Але воно, на жаль, правдиве.

Тому що новий Голова НАБУ Кривоніс – постать, тісно пов’язана з Банковою та найодіознішими її представниками. І результат для України, на жаль, може бути сумним: нам просто перестануть давати гроші. Які, що ні для кого не секрет, розкрадаються в нашій країні просто колосальними обсягами.

Отже, на Банковій стверджують, що Семен Кривоніс – постать абсолютно незалежна та нетерпима до корупційних проявів. Як приклад наводять слова Давида Арахамії про те, що у Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ), яку очолював Кривоніс, нібито немає корупції. А про те, що новий Голова НАБУ – фігура незалежна, зовсім заявляють, як про весь відомий факт.

Проте слова нашої влади, як завжди, не мають нічого спільного з реальністю та розраховані на людей, які взагалі не розуміють, у якій країні живуть. Справді, гучних корупційних скандалів за часів правління Кривоноса у ДІАМ не було. Але заява про те, що Кривоніс «абсолютно не терпимий до корупції», все ж таки є дуже великим перебільшенням.

До того ж експерт із проблем містобудування Георгій Могильний спростовує заяву Арахамії. Він стверджує, що Семен Кривоніс повністю провалив боротьбу з корупцією на нинішній посаді голови Державної інспекції архітектури та містобудування:

Ось що заявив Могильний в ефірі «Українського радіо» з приводу нібито гігантських успіхів Кривоноса на терені боротьби з корупцією в ДІАМ: «Він провалив напрямок контролю незаконного будівництва, за нього вводилася величезна кількість будівництва, розпочатого за незаконно виділеними дозволами корумпованими ДАСІ. Тобто говорити про якісь успіхи у корупції взагалі недоречно насправді».

Але це не все про «нетерпимість до корупції». Вивчення декларацій Семена Кривоноса також спростовує категоричні заяви його колишнього колеги щодо КВК Давида Арахамії.

За інформацією «Слідство.Інфо» , Кривоносу з дружиною за дуже незначних доходів вдалося стати власниками семи з половиною гектарів землі, будинки та квартири площею 80 квадратів під Києвом.

Крім того, Семен Кривоніс був фігурантом кримінального провадження з отримання хабара в особливо великому розмірі. За версією слідства разом із сільським головою села в Обухівському районі вони вимагали від підприємця 120 тисяч доларів за виділення земельної ділянки.

Звичайно, новий Голова НАБУ на все це має свої пояснення – мовляв, квартиру йому купили батьки, землю він купив до держслужби, а у справі про хабар йому обвинувачення так і не висунули, але ми живемо в Україні і розуміємо, що криється за всіма цими твердженнями.

Однак це у цьому випадку не головне. Тому що на колишнім гравцем у КВК, який очолив Національне антикорупційне бюро, стоїть одіозний голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Ось що з цього приводу писав у 2021 році знаменитий київський «карлсон» та колишній голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі:

Про репутацію грузинського біженця, який «ручається головою» за Кривоноса, промовчимо. Набагато цікавіше слова «Особливе дякую міністру регіонального розвитку Олексій Чернишов, а також Андрій Єрмак, які повністю підтримали цю кандидатуру».

Можна, звичайно, списати це твердження Саакашвілі на якусь помилку, але є й інші факти, які б підтверджували те, що за Кривоносом стоїть Єрмак. Про це пише Віталій Шабунін :

Дружина Семена Кривоноса (Г. Польшинська) була начальником відділу забезпечення першого заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексія Кулеби. 24 січня цього року Олексія Кулєба було призначено заступником глави Офісу президента.

Але, що найцікавіше у всій цій історії зі зв’язками Кривоноса з Кулібою, під час «битви за Київ», яку розв’язав Офіс президента з адміністрацією Віталія Кличка, за даними Bihus.info , департамент Кулеби був «єдиним, який обійшли обшуки поліції та ДБР. під час протистояння Віталія Кличка та Офісу президента за контроль над столицею».

Примітно, що мер Києва Віталій Кличко у квітні 2020 року визнавав, що кандидатуру Олексія Кулеби у КМДА йому наполегливо запропонував саме Андрій Єрмак.

З усього вищевикладеного випливає простий та сумний висновок: затягнувши час і чисто формально провівши «незалежний» конкурс, Офіс президента отримав підконтрольного голову Національного антикорупційного бюро. Який, треба визнати, не засвітився в гучних корупційних скандалах, але повністю підконтрольний Андрію Єрмаку, про тісні зв’язки якого з вищим керівництвом путінської Росії не говорив лише лінивий.

І наслідки для України в цій ситуації здаються вельми похмурими – ми знову нахабно обдурили партнерів, які ось уже рік буквально утримують нашу країну, як у військовому, так і в економічному плані. Про те, що робить з цією допомогою Офіс президента, теж не чув лише лінивий. Але рано чи пізно колективному Заходу набридне викидати гроші на утримання наскрізь корумпованої країни, а про це вже відкрито говорять і Конгрес США, і парламенти країн Євросоюзу. Чим це закінчиться для України – очевидно.

Олег Бойко, Антикор