США та союзники таємно зустрічалися з Україною щодо мирного плану, — Bloomberg

У Саудівській Аравії 16 грудня відбулася нерозголошена зустріч радників з національної безпеки, на яких обговорювалися «принципи взаємодії з рф» у майбутньому.

Про це повідомляє Bloomberg.

За даними видання, секретність була частково спрямована на те, щоб країни-учасниці відчували себе комфортніше при вступі.

«За словами джерел, менший формат дозволив вільніше та відвертіше обговорювати так звану формулу миру в Україні та плани просування цього процесу, а також принципи потенційної взаємодії з росією в майбутньому», — йдеться у повідомленні.

Bloomberg, посилаючись на джерела, повідомляє, що на останній зустрічі, яка відбулася в Ер-Ріяді, не було значного прогресу. За їхніми словами, Україна та її союзники по G-7 продовжували протистояти закликам країн Глобального Півдня співпрацювати безпосередньо з росією.

«Хоча високопосадовці з Індії, Саудівської Аравії та Туреччини приєдналися до грудневої зустрічі в Ер-Ріяді, інші великі країни Глобального Півдня, які прибули на деякі з попередніх більших сесій, зокрема Китай, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати, не надіслали своїх представників», — пише видання. 

Bloomberg пише, що Київ та його союзники по G-7 підтвердили свою думку про те, що для справедливого миру необхідно поважати територіальну цілісність і суверенітет України, і стверджували, що цілі президента росії володимира путіна не змінилися, і він не демонструє жодних ознак серйозного бажання вести переговори по суті та не дотримувався попередніх домовленостей. Союзники чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть підтримувати Україну, а ЄС і США заявили, що вони впевнені, що пакети підтримки будуть узгоджені.

«Усі учасники дискусії в Ер-Ріяді визнали право України на самооборону та погодилися з необхідністю дотримання ключових принципів Організації Об’єднаних Націй — у тому числі поваги до територіальної цілісності держав — і міжнародного права», — йдеться у статті.

Видання нагадує, що у грудня путін також відвідав Саудівську Аравію для широкомасштабних переговорів, це була рідкісна закордонна поїздка на тлі міжнародної ізоляції, спричиненої його вторгненням в Україну.

«Наприкінці минулого року одна особа, наближена до Кремля, припустила, що були певні контакти, які підтверджували зацікавленість в угоді про припинення вогню, але не надала жодних подробиць. Підтвердження цьому не було, і Україна та її союзники підозрюють, що будь-яке подібне звернення є нещирим ходом Кремля, щоб підірвати підтримку Києва та виграти час», — зауважує Bloomberg.

Видання нагадує, що Україна та її союзники запланували чергову зустріч ширшої групи у Швейцарії наступного тижня перед Всесвітнім економічним форумом у Давосі та запросили понад 100 країн. Попередні сесії проходили в Копенгагені, Джидді та на Мальті минулого року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *