Тимчасові міністри продовжують руйнувати національну спадщину країни: Карандєєв тепер замахнувся на музей Булгакова

Днями виконувач обов’язків міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв заявив, що музей Михайла Булгакова у Києві можуть вилучити з Державного реєстру нерухомої культурної спадщини національного значення та перенести до реєстру об’єктів місцевого значення, пише, посилаючись на свої джерела Країна.

(Фото обкладинки з вільного доступу в інтернет).

Тобто, замість того, щоб пишатися, що письменник такого рівня жив  та праював у Київі, тимчасові чиновники руйнують національну спадщину.

Засновник музею Булгакова Анатолій Кончаковський у коментарі «Країні» засудив ці плани.

«Я проти такого рішення. Нам не слід віддавати ворогові наше національне надбання в особі Михайла Булгакова. Якщо ми опускатимемо статус музею все нижче, краще не стане. Ми й так багато віддаємо ворогові — того ж Чайковського, котрий усі свої сили черпав саме в Україні і нічого поганого про неї не писав. Все це просто смішно. Адже Булгаков теж любив Україну та українців. Потрібно просто читати його твори, а не спиратися лише на висловлювання його героїв. Я думаю, що таке рішення буде неправильним, недоцільним. Булгаков – наш, а віддавати його ворогові – злочин», – заявив Кончаковський.

За його словами, ніхто з представників Мінкульту не пов’язувався з ним із цього питання.

«Хто зі мною зв’язуватиметься і враховуватиме мою думку? У мене ніхто нічого не питав. Думаю, співробітників музею також не питали. Вони (Мінкульт) ухвалюють рішення самі. Але замість того, щоб боротися з мертвими, краще брали б гвинтівку в руки і йшли боротися на полі бою. Спочатку треба перемогти, а потім думати, які пам’ятники прибирати, а які залишати. Нині це невчасно», — каже Кончаковський.

Додамо, що в тому ж Київі вулицю ім. письменника Драйзера перейменували в вулицю Рейгана – досить консерватвного президента, чиї заслуги перед людством важко навіть порівнювати.

Крім того, виникає питання, в час, коли фінансове становище України на межі краха, чи варто вкладати гроші в бузглузді перейменування вулиць та руйнування пам”ятників.

Нагадаємо, що на днях в Київі демонтували пам”ятник письменнику світового рівня Олександру Пушкіну, який перед цим понівечили вандали.

Довідка: Музей Булгакова було створено у 1989 році за рішенням міськвиконкому Києва. На той час він був філією київського історичного музею. Експозиція музею містить безліч чудових предметів, які розповідають про київський період у житті великого автора. Зовсім не випадково музей Булгакова розташований у Києві. Адже саме в столиці народився і жив значний час Булгаков. У цьому мальовничому історичному місті він освоїв професію лікаря та познайомився зі своєю першою дружиною. Михайло Опанасович завжди був у захваті від затишного та гарного Києва. Він неодноразово згадував про нього у своїх романах. Більшість його творів не друкували за життя через критику радянського режиму, однак п’єса “Дні Турбіних” за мотивами роману “Біла Гвардія” йшла у Московському художньому академічному театрі до червня 1941 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *