Transparency International Україна розпочала інформаційну кампанію проти корупції #ЯнеДаю

Transparency International Україна розпочала інформаційну кампанію проти корупції #ЯнеДаю #IDontBribe.

Як повідомляє ЦензорРеформ, про це йдеться на сайті організації. В рамках кампанії всі охочі будуть ділитись персональними історіями вимагання хабаря і боротьби з хабарництвом. Найбільш вражаючі історії будуть згодом озвучені на радіо та телебаченні.

Як зазначають організатори, міжнародний флешмоб відбудеться в два етапи. Перший етап передбачає інформування про проблему хабарництва та збір історій. В рамках цього етапу протягом листопада у соцмережах за хештегами #ЯнеДаю #IDontBribe люди з різних країн ділитимуться своїми власними історіями, пов’язаними з корупцією, та відмови від неї. Друга хвиля відбудеться за участі українського поета Сергія Жадана та телеведучої Тетяни Даниленко, яка транслюватиме найбільш вражаючі історії успіху із флешмобу.

«Мета кампанії «Я не даю» – пробудити у людях відчуття власної відповідальності за потурання корупції. Вивести з тіні замовчувану проблему побутової корупції, прирівнявши її до проблеми насилля, та запитати в українців – як самі собі вони пояснюють дачу хабаря? Показати тим, хто має сміливість та небайдужість, аби боротися з корупцією, що вони не одні, що вони роблять корисну та важливу справу і нас таких багато», – розповіла Ольга Тимченко, керівник департаменту комунікації ТІ Україна.

Крім того, у 17 містах (Києві, Одесі, Дніпрі, Запоріжжі, Хмельницькому, Херсоні, Харкові, Луцьку, Кропивницькому, Миколаєві, Полтаві, Сумах, Білій Церкві, Чернігові, Черкасах, Рівному, Львові) будуть розміщені тематичні провокативні бігборди з бізнесменом, який зізнається, «що дає, адже його змушують», зі студентами які «дають, бо звикли» та з хворим, який «дає, аби вижити».

Нагадаємо, згідно з останнім соцопитуванням фонду «Демократичні ініціативи», протягом останнього року близько 25% українців давали хабарі. Приблизно половина населення оцінює хабар як неприпустиме явище, 44% – як негативне, і лише 9% – вважають його «нормальним способом вирішення проблем».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *