“Требуем детального расследования и отстранить руководство Луганской ГСЧС в связи с бездарным недотушением лесного пожара”,- Шахов

 

“Требуем детального расследования и отстранить руководство Луганской ГСЧС в связи с бездарным недотушением лесного пожара”,- Шахов

Народный депутат Сергей Шахов на заседании Верховной Рады 16 июля заявил, что во время пожаров на Луганщине спасательные службы среагировали не вовремя, поэтому необходимо провести детальное расследование служебной халатности, передает ZARAZ.INFO.

Сергей Шахов заявил, что луганские волонтеры возмущены намерением вручить награду начальнику местных пожарных Михаилу Пшику, они обвиняют руководство силовых структур в преступной халатности и коррупции. Нардеп убежден, что необходимо провести детальное расследование служебной халатности.

Сергей Шахов рассказал, что шестого июля в 9:00 пожар возник на участке размером 1,5 га, однако на масштабный пожар приехало только два автомобиля в 10:30. В 13:00 начальник луганских спасателей Михаил Пшик проводил совещание по строительству гаражей, игнорируя просьбы лесников о помощи, потому что не хватало ГСМ.

Технику и горючее нашли в 15:30, когда горело 150 га леса. В 20:30 пожар потушили на 85 га леса, однако спасатели не потушили пеньки от срезанных деревьев, как это было необходимо, поэтому утром пожар возобновилась с новой силой.

По словам народного депутата, президенту доложили, что пожар ликвидирован 9 июля, однако 15 июля горело одно из сел на Луганщине. Также Сергей Шахов обвинил Михаила Пшика в коррупции ссылаясь на заявления волонтеров. 

 

 

Извлечение из стенограммы пленарного заседания ВРУ 16.07.2020 – выступление народного депутата С.Шахова

“10:14:33

ШАХОВ С.В.

“Сергій Шахов, Луганщина, депутатська група “Довіра”. Шановні колеги, кілька годин тому я отримав звіт від волонтерів з Луганщини, з жахливого попелища, за яке горітимуть в пеклі окремі персонажі. Луганські волонтери обурені наміром вручити нагороду начальнику місцевих пожежників Михайлу Пшику. Вони звинувачують керівництво обласної ДСНС та силових  структур у злочинній недбалості та корупції.

Депутатська група “Довіра”, а також всі луганчани, ми вимагаємо детального розслідування як причин виникнення пожежі, так і бездарного її недотушіння. А також відсторонити від займаних посад керівництво обласної ДСНС.

По-перше, допомога не надійшла вчасно. 6 липня о 9 ранку пожежа виникла на участку в півтора гектари, однак на масштабну пожежу  приїхали тільки дві автівки і лише о 10:30. О 13:00 начальник луганських пожежників Михайло Пшик проводив дуже важливу нараду з будівництва гаражів, а от заклики про допомогу лісників він проігнорував, зіславшись на відсутність паливно-мастильних матеріалів. Техніка і пальне знайшлися лише о 15:30, коли горіло вже 50 гектарів лісу. О 20:30 пожежу локалізували на  85 гектарах, однак пожежники не спромоглися дотушити пеньки від зрізаних дерев, як це необхідно робити, і на ранок пожежа здійснилася з новою силою. Президентові доповіли, що пожежа локалізована 9 липня, однак ще вчора горіло село Боброве.

Всю невчасність керівництво ДСНС виправдовує нехваткою паливно-мастильних матеріалів. Цікавий факт, що у 2018 році, як тільки Пшик приступив до своїх обов’язків, він передав тисячу тонн пального Донецькій області, так їх і не повернувши. Що говорити про паливо, коли навіть води у пожежників не було, адже жодна з семи насосних станцій області не задіяна. Навіть людей із зони ризику не попередили про можливу евакуацію, оповіщення серед населення відбувалися циганським радіо. За всі ці злочини головний пожежник, а також керівництво силових структур Луганської області мають предстати перед судом. Слідчими ДБР вже встановлено, що посадові особи Головного управління ДСНС в Луганській області систематично порушували закон, привласнювали державні кошти у власних цілях, купували собі квартири, дорогенні будинки за шалені кошти. Однозначно наслідки пожежі могли бути не такими катастрофічними, людей можна було б врятувати, якби чиновники вчасно виконували свої обов’язки. Адже те, що ми спостерігали, це повний пшик проти пожежної системи Луганщини, катастрофічний пшик.

Дякую. Повинна бути справедливість і повністю підтримка Луганської області, бо вона знаходиться в депресивній зоні”.

 

Скрнишот стенограммы заседания ВРУ

 

 

 

.

 

 

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *