У рамках дослідження канадська благодійна організація Foundation for Social Change роздала бездомним одноразову допомогу у розмірі $7500, пише Наш Ванкувер.
Зазначимо, що кожней канадське місто має “екстримальну” вулицю або район, який вважається небезпечним в соціальному плані. Там мешкають безхатченки, там розташовані будинки для безхатченків, де вони мають проводити кілька годин на добу, як правило в нічний час, там ім також виказують допомогу, в тому числі, медичну. Адже, серед безхатченків дуже багато залежних від наркотиків, алкоголю.
В Канаді ця проблема стоїть гостро, муніципальних коштів на це не вистачає.
Існує разючий контраст між суспільним сприйняттям та реальною поведінкою бездомних, стверджують дослідники. Замість витрачати отримані гроші на «товари спокуси», такі як алкоголь, наркотики чи цигарки, бездомні витрачали їх на оренду житла, одяг та їжу. Для дослідження обрали 50 осіб у Британській Колумбії від 19 до 64 років, які стали безпритульними. “Мета полягає в тому, щоб щось зробити з кризою бездомності в Канаді і, зокрема, у Ванкувері, оскільки існуючі підходи не дають результатів”, – сказала автор дослідження Цзяїнь Чжао, який працює з політиками над цією проблемою. «Я думаю, що це дослідження дає дуже вагомі докази на користь політики базового доходу».
У ході експерименту відстежували витрати отримувачів протягом року після отримання грошей. Крім того, стежили за контрольною групою із 65 безпритульних, які не отримували грошової допомоги. Дослідники «виявили цілу низку дивовижних позитивних ефектів від грошової виплати».
Учасники, які отримували гроші, переважно витрачали їх на їжу, оренду та транспорт. Протягом року вони швидше переїжджали до постійного житла. Витрати на наркотики, цигарки та алкоголь знизилися в середньому на 39% (Примітка: до дослідження не включалися люди з тяжкими формами вживання психоактивних речовин або алкоголю, а також із психічними розладами). Учасники дослідження навіть змогли в середньому відкласти $1160.
За даними дослідження, громадські витрати на перебування у притулку у Ванкувері становлять близько $93 за ніч, а скорочення кількості ночей у притулках призвело до «економії громадських витрат» у розмірі $8 277 на одного отримувача. Це означає чисту економію у розмірі $777, порівняно з витратами на виплату допомоги. «В якості альтернативи місця, що звільнилися, в притулках можуть бути перерозподілені, і тоді вигода буде ще більшою», — наголошується в дослідженні. За словами Чжао, дослідження фінансувалося за рахунок гранту федерального уряду, а також приватних донорів та фондів, які вона відмовилася назвати.