У США та Канаді у молоді на вістрі популярності незвичайний алкогольний коктейль BORG . Експерти б’ють на сполох

У США та Канаді у молоді на вістрі популярності незвичайний алкогольний коктейль — BORG («борг»). Експерти б’ють на сполох, пише Наш Ванкуверок.

Абревіатура BORG розшифровується як Blackout Rage Gallon, повідомляє Національний столичний центр отруєнь у Вашингтоні.

Термін відноситься до коктейлю, який часто готується в пластиковому глеку розміром з галон і зазвичай містить горілку або інший спирт, воду, підсилювач смаку і електролітний порошок або напій.

Якщо точніше, то береться каністра із питною водою ємністю один галон (3,7 л). Половину води залишають та засипають у неї суху суміш для спортивного напою (вітаміни, електроліти, плюс ароматизатори та барвники). Потім додають 0,7 чи навіть літр горілки. Об’єм, що залишився, доливають газировкою.

BORG часто п’ють на денних вечірках, відомих також як darties.

У BORG так багато алкоголю, що «вживання одного напою може призвести до потенційно небезпечного для життя вживання та алкогольного отруєння», — каже професор психіатрії та наркології Стенфордського університету в Каліфорнії доктор Анна Лембке.

Експерти називає BORG «фактором соціального зараження», що робить його ще небезпечнішим. “Підлітки бачать, як інші підлітки роблять це, і хочуть спробувати самі”, – сказала вона.

“Це ще одна реальна небезпека – взяти небезпечну девіантну поведінку і нормалізувати її, поширюючи в соціальних мережах”, – говорить Лембке.

Лікарі звертають увагу, що деякі рецепти борга міститься підсилювач смаку з кофеїном. Деякі з цих продуктів можуть містити тисячу міліграм кофеїну, що еквівалентно приблизно 10 чашкам кави.

Важливо знати, що кофеїн, особливо у великих кількостях, може спричинити здатність розпізнавати ступінь сп’яніння. Прикро, що тенденція пити BORG не обмежується студентами коледжів. На вечірці біля басейну для старшокласників минулого і цього року «кожен робив свій власний BORG», — сказала 18-річна Вірджинія, учениця приватної середньої школи в Тампі, штат Флорида, яка не захотіла використати своє справжнє ім’я, щоб зберегти конфіденційність. Вірджинія каже, що одна з причин, через яку BORG приваблює її, — це соціальний аспект.

У TikTok часто з’являються пости із зображенням галонових глечиків з різними каламбурними назвами, як “Капітан Борган”, “Наш Борг і Спаситель” або “Борган Донор”.  “Багато людей просто наливають горілку і не вимірюють її кількість, тому це часто небезпечніше, ніж знати, що ти випив три банки пива”, – каже Віржінія.- “Ніхто не стежить за тим, скільки він збирається випити”.

 У 2022 році Всесвітня федерація серця опублікувала аналітичну записку, в якій йдеться про те, що «немає такого рівня споживання алкоголю, який був би безпечний для здоров’я».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *