Україна отримала 700 млн грн на розмінування

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій України на розмінування сільськогосподарських земель та інших територій Україна вже отримала 700 млн грн допомоги від 30 міжнародних організацій й фондів, донорами яких є провідні країни світу: США, Канада, Німеччина, Велика Британія, Естонія, Польща. Повідомляє Верховна Рада України.

Серед зазначеної допомоги надано, зокрема: 11 машин механізованого розмінування, понад 160 пікапів для перевезення особового складу і техніки, більше ніж 600 металодетекторів.

Зазначається, що обладнання вже почало працювати на пріоритетних напрямках, де спеціалісти завдяки такій техніці виконують завдання із розмінування. За допомогою наданих машин очищено від небезпечних предметів понад 90 га територій України.

Однак, гальмує процес розмінування постійні обстріли військами рф, що, в свою чергу, знову забруднює території, які вже були очищені. Також ворог використовує системи мінування, які є забороненими відповідно до міжнародних конвенцій.

Окрім зазначеного, в Україні стартує проєкт з очищення земель сільськогосподарського призначення від мін та інших вибухонебезпечних предметів під егідою Всесвітньої продовольчої програмої ООН (ВПП), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) у співпраці з Швейцарським фондом розмінування.

Дана ініціатива направлена на найбільше постраждалих від бойових дій аграріїв та сільських родин, які вирощують продукти для себе та мають земельні ділянки до 300 га.

Програму вже запустили в Харківській області та планують поширити на Херсонщину та Миколаївщину.

Зазначається, що програма допоможе повернути землі до використання, а також відновити сільськогосподарське виробництво в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *