В Київраді закликали Верховну Раду невідкладно підтримати законопроєкт про надання ВПО компенсацій за пошкодження та знищення майна внаслідок війни

Київська міська рада звернулась до Верховної Ради України із закликом невідкладно доопрацювати законопроєкт № 11161 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України” та прийняти його у другому читанні.

Таке звернення підтримали депутати Київради на пленарному засіданні, повідомляють у пресслужбі установи.

Як зазначила депутатка КМР, ініціаторка звернення Дінара Габібуллаєва, зараз територією України вже перемістились близько п’ять мільйонів осіб, із яких 400 тисяч офіційно мешкають у Києві.

“Через недостатню підтримку та захист зі сторони держави внутрішньо переміщені особи частіше за інших стикаються з життєвими складнощами. Найбільшою потребою цих людей є саме житло, оскільки їхні рідні домівки та майно зруйнував ворог. Тому Київрада закликає Верховну Раду України невідкладно підтримати законопроєкт про надання ВПО компенсацій за пошкодження та знищення майна внаслідок війни. Це рішення держави є критично важливим для забезпечення внутрішньо переміщених осіб стабільністю та можливістю відновлення в інших регіонах”, – наголосила Дінара Габібуллаєва.

Нагадаємо, 4 червня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт №11161, який передбачає надання житлових сертифікатів переселенцям із зони активних бойових дій та тимчасово окупованих територій. Цей законопроєкт має на меті відновити справедливість та спростити процес отримання компенсацій за зруйноване житло.

Очікується, що новий закон сприятиме соціально-економічній стабільності ВПО, забезпечуючи їхнє право на нове житло без необхідності чекати деокупації рідних міст.

Наразі законопроєкт готується до другого читання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *