В Лисичанську буде створено простір неформальної атлетичної культури

В Лисичанську анансовано створення простіру неформальної атлетичної культури на базі приміщення кінотеатру “Дружба”. Повідомляє www.zaraz.info.

«Нарешті можемо розповісти новину про успіхи в Лисичанську. Сьогодні (28.03.2017р.- ред.) отримали офіційну підтримку від міського голови Сергія Шиліна та адміністрації на обладнання скейтпарку, або, як ми його називаємо, центру неформальної атлетичної культури. Центр буде створений у приміщенні кінотеатру "Дружба" і стане місцем, де зможуть тренуватися скейтери, BMX-ери, скелелази, а в майбутньому – танцівники та музиканти.

Цей момент піднесення, коли об'єдналися сили команд "Коду міста", архітекторів з Formografia design studio, табору Будуємо Україну Разом, лисичанських BMX-ерів та бажання підтримати проект комунальним підприємством "Дружба" і місцевою владою. Сьогодні стартували роботи з кльовою командою БУРу та місцевими хлопцями. А в кінці наступного тижня вже з’являться перші конструкції для катання на BMX-ах»- повідомляє у фейсбук Оленка Лозинська.

Ескіз проекту простіру неформальної атлетичної культури на базі приміщення кінотеатру “Дружба”

 

В Україні і за кордоном продовжують розвиватися теми відновлення занедбаних приміщень та створення публічних просторів для розвитку міст та розширення дозвілля містян. Методи, які використовують сучасні архітектори, не потребують значних фінансових затрат, роблячи акцент не на візуальному перетворенні чи ремонті приміщення, а на його функціональності та забезпеченні запитів містян. Під час втілення урбаністичного напрямку проекту "Метамісто: Схід" в Лисичанську, що реалізовують команди ГО "Гараж Генг", ГО Urban Curators та архітектурна студія Formografia за сприяння Лисичанської міської адміністрації було вирішено працювати з молоддю міста над створенням центру для занять екстремальними та динамічними видами спорту (BMX-рух, скейтери, роллери, скалолази, танцюристи). Попередньо було обрано локацію – занедбане приміщення в кінотеатрі “Дружба”. Проект розроблявся на основі попереднього якісного дослідження міста – глибинного інтерв’ювання мешканців, екскурсій, мапування, брейнсторму ідей, консультування з експертами – за участі урбаністів, архітекторів, проектних та культурних менеджерів, громадських активістів та представників органів державної влади і культурних інституцій міста.

 

Чому Простір неформальної атлетичної культури в м. Лисичанськ?

1. Наявність групи активної зацікавленої молоді в Лисичанську, яка хоче використовувати скейт-парк та готова брати відповідальність за його розвиток;

2. Критий скейт-парк – унікальна функція для регіону, що дає можливість користування в будь- який сезон;

3. Зацікавленість у розвитку скелелазного спорту в місті;

4. Вакантне (занедбане) приміщення в кінотеатрі “Дружба”, що має на меті забезпечити функцію багатофункціонального молодіжного центру в місті;

5. Незначні вимоги до приміщення – не потрібно опалювати, утеплювати та проводити капітальний ремонт комунікацій;

6. Використання невеликого ресурсу для активації простору;

7. Наявність стартового капіталу та людського ресурсу для початку робіт.

Можливе наповнення кінотеатру “Дружба”

1. Кінозал (Великий) a. Кіно b. Вистави c. Оренда під індивідуальні заходи

2. Малий кінозал d. Кіно / фестивальне кіно e. Вистави f. Оренда під індивідуальні заходи

3. Багатофунціональний простір g. коворкінг h. конференц-зал i. міні-бібліотека j. дитяча зона k. настільні ігри

4. Спортивний блок a. скейт-парк b. майданчик для паркуру c. скелелазна стіна d. майданчик для сучасних танців e. концертна сцена

5. Музичний блок f. репетиційна база g. музичний клуб з постійною концертною програмою

6. Літня тераса h. рекреація i. амфітеарт j. багатофункціональний простір

Згідно проекту запуск Простору планується 30 квітня 2017р.

Докладніше про презентацію проекту Центру читайте за посиланням: https://goo.gl/A4cD0U

Партнери проекту:

Кінотеатр “Дружба” – комунальне підприємство м. Лисичанськ; Локальні активісти (зацікавлена молодь); ГО “Гараж Генг” (gggg.org.ua) – координатор проекту “Метамісто: Схід”; Архітектурне бюро “Formografia” (http://www.lef.org.ua/ua/) – розробники проекту скейт-парку; ГО “Львівська освітня фундація” (lef.org.ua/ua) – втілювач проекту “Будуємо Україну разом”; Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI) – фінансовий партнер; Відділ культури м. Лисичанськ – адміністративний партнер.

 


 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *