В Одесі завершили капітальний ремонт лікарні, проведений за підтримки ЄС

Сьогодні в Одесі знову відкрилась міська клінічна лікарня №8, реконструкція якої відбулась у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Близько 46 300 містян тепер можуть скористатися покращеними медичними послугами. Лікарня нині може обслуговувати 386 відвідувачів щодня, що на 33 відсотки більше, ніж до ремонту. Повідомляє пресс-служба ЄС в Україні.

Реконструкція лікарні є спільною ініціативою уряду України, Європейського Союзу, його банку, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Одеської міської ради за технічної підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН).

Розпочатий у розпал пандемії COVID-19, у липні 2020 року, і продовжений у період повномасштабної війни, проєкт реконструкції реалізовувався, долаючи численні перешкоди. На цю ініціативу було виділено близько 1 мільйона євро, близько 600  тис. євро надав Європейський інвестиційний банк, решту – з бюджету міста.

Олександр Кубраков, Віцепрем’єр-міністр з питань відновлення України та Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури, підкреслив важливість співпраці з ЄС. «Попри війну та щоденні атаки спільно з нашими міжнародними партнерами будуємо нову Україну – сучасну та інклюзивну. Важливо, що навколо цієї ідеї об’єднаний цивілізований світ, прогресивні фінансові інституції. Я вдячний ЄС та його банку, ЄІБ, за підтримку. Це чудова робота в межах We build Ukraine – ініціативи, що об’єднує міжнародних партнерів навколо відбудови України», – сказав він.

Сергій Марченко, Міністр фінансів України, зазначив, що реконструкція втілює силу об’єднаних зусиль уряду України, ЄІБ та ЄС і спільних фінансових внесків. «Поза фінансовими показниками, справжня цінність цього надсучасного закладу полягає у його потенціалі у порятунку життів, – сказав він. – Кожне життя, яке врятують у цій лікарні має незмірну цінність. Тому ми надзвичайно вдячні нашим партнерам ЄІБ та ЄС, які допомагають реалізовувати такі проєкти».

Ольга Зикова, заступниця Міністра фінансів України, додала, що вирішення гострих соціальних проблем у співпраці з міжнародними партнерами є життєво важливим для України. «Завдяки активній участі та підтримці Європейського інвестиційного банку ми змогли реалізувати ще один соціально значущий проєкт. Відновлення міської клінічної лікарні в Одесі є результатом наших спільних зусиль у відбудові України», – наголосила вона.

Олег Кіпер, голова Одеської обласної державної адміністрації, зазначив, що відкриття лікарні відбувається у дуже слушний момент. «З початку повномасштабного вторгнення Одеса стала притулком для понад 85 тис. внутрішньо переміщених осіб», – сказав він. «У ці часи великих потреб відкриття цієї лікарні є знаком надії та стійкості».

Жан-Ерік де Загон, Голова Постійного представництва ЄІБ в Україні, наголосив, що відкриття клінічної лікарні №8 в Одесі символізує глибоко вкорінену прихильність ЄІБ та ЄС до інвестування в українські міста та добробут українців на шляху вступу країни до ЄС.  «Ми інвестуємо в місцеву інфраструктуру задля кращого майбутнього для кожного громадянина, тому що віримо в силу людського потенціалу і незламний дух українського народу».

Ремі Дуфло, Заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні, погодився і сказав, що ремонт лікарні є ще одним важливим доказом непохитної підтримки України з боку ЄС: «Відкриваючи оновлену лікарню в Одесі, у місті, яке регулярно обстрілює Росія, ми підтверджуємо нашу непохитну прихильність стояти пліч-о-пліч з Україною в її найскладніші моменти. Україна була, є і завжди буде невід’ємною частиною Європи і ми, Європейський Союз, тут, щоб допомогти у будь-який спосіб, який для нас є можливим».

Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні, подякував Європейському інвестиційному банку та міській владі Одеси. «Разом з нашими шановними партнерами ми відзначаємо ще одну віху спільного успіху, – сказав він. – Сьогоднішні урочистості – це не окремий успіх, а свідчення нашого тривалого партнерства з народом та урядом України. Завдяки нашим спільним зусиллям ми не просто відкриваємо відновлений медичний заклад, ми підтверджуємо нашу обіцянку нікого не залишити без уваги. Це лише один з розділів нашої спільної історії, і ми сподіваємося досягти набагато більшого».

Для довідки:

Реконструкцію міської клінічної лікарні №8 в Одесі було проведено в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (UERP) – багатогалузевого рамкового кредиту Європейського інвестиційного банку у розмірі 200 млн євро. Програма надає місцевим органам влади можливість відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громад, що їх приймають. В межах програми вже успішно відремонтовані понад 100 об’єктів освіти, охорони здоров’я, соціального житла та іншої важливої соціальної інфраструктури в Україні. І сотні інших проєктів з реконструкцій нині в процесі підготовки. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом із Міністерством фінансів України впроваджують Програму. Але проєктами з реконструкції повністю керують органи місцевого самоврядування. ЄС фінансує технічну допомогу програми, включно з підтримкою ПРООН в Україні.

Масштабна реконструкція лікарні передбачала цілу низку поліпшень:

  • Зміцнення фундаменту будівлі за допомогою його демонтажу та реконструкції;
  • Реконструкція цегляної кладки та даху;
  • Заміна вікон та дверей, утеплення фасаду та цоколю;
  • Перебудова ґанків та вимощення прибудинкових територій;
  • Ремонт приміщень, зокрема поліпшення систем водопостачання, каналізаційних мереж, освітлення та електропостачання;
  • Встановлення сантехніки, систем вентиляції, електричних конвекторних обігрівачів та пожежної сигналізації;
  • Проведення внутрішніх оздоблювальних робіт, зокрема ремонт підлог та стель;
  • Забезпечення доступу для людей з інвалідністю та облаштування пожежних сходів;
  • Проведення робіт з благоустрою території.

(Фото обкладинки пресс-служби ЄС в Україні).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *