В Україні можуть скасувати бюджетну форму навчання для більшості спеціальностей

В Україні частину студентів-бюджетників, які навчатимуться на окремих спеціальностях, можуть перевести на грантове фінансування. Однак грант не покриватиме повну вартість навчання, повідомляють «Букви«.

За словами заступника очільника МОН, зараз розроблено нову концепцію фінансування вищої освіти — через формульний розподіл і через запровадження грантів, що уможливлюють співфінансування вищої освіти державою і приватним сектором.

Проте повне державне фінансування буде збережено для деяких спеціальностей, зокрема, медицини, освіти, природничих наук тощо.

«Якщо коротко, ми пропонуємо збереження 100% державного фінансування навчання на бакалавраті для певних спеціальностей (медицина, освіта, природничі науки тощо) і перехід на гранти для інших. В результаті передбачаємо, що кількість вступників, які отримають фінансову підтримку свого навчання від держави збільшиться на 30−40% (але підтримка буде неповна). Якщо депутати схвалять концепцію, приступимо до розробки конкретних законопроєктів», — пояснив Михайло Винницький.

За його словами, також передбачається монетизація пільг — тобто, надання фінансової підтримки пільговикам після їх вступу до закладу вищої освіти, а не гарантію бюджетного місця незалежно від результату ЗНО, як зараз.

Зокрема, заступник очільника МОН зазначив, що нова концепція системи державного фінансування вищої освіти буде презентована на найближчому засіданні Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, в контексті перегляду Комітетом чинної системи державного замовлення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *