«Весь ліс небезпечний». В національному парку «Святі гори» розмінували тільки близько одну тисячну частину

Майже вся територія національного парку «Святі гори» на Донеччині наразі небезпечна: з 44-х тисяч гектарів лісу розміновані 50 гектарів (1/880 частину- ред.), розказав в інтерв’ю Суспільному в.о. директора Сергій Приймачук.

«У нас є програма з ДСНС, що ми будемо плановано розміновувати територію, проводити якусь роботу. Але наразі обстежено десь 50 гектарів. […] Якщо буде пожежонебезпечний період, то буде проблема: як в ліс заїхати — це буде практично неможливо», — розповів він.

За його словами, після деокуації Святогірської громади восени сапери не могли працювати через погодні умови.

«На це були поважні причини: взимку, коли лежить сніг, мінери не працюють, бо це дуже небезпечно. Я вам скажу, що в умовах, коли йде війна, коли мінери потрібні там, де йдуть бої, на тих територіях, ми розуміємо, що розмінування буде не скоро», — пояснив Сергій Приймачук.

Приймачук наголошує: ліс наразі смертельно небезпечно, адже на території Святогірської громади кілька місяців йшли бої.

«Особливо багато в нас тих розкиданих мін-“пелюсток” в районі Богородичного, повністю замінований берег річки Сіверський Донець в районі Святогірська, Тетянівки, Ярової і далі, за межами національного парку. Наприклад, село Райгородок — там теж підриваються люди, які незважаючи на небезпеку йдуть до Сіверського Донця чи у ліс. От у нас на «пелюстці» підірвався інспектор на своєму обході», — розказав Приймачук.

Він додав, що парк вже має план розмінування, узгоджений з ДСНС.

«Екологічні втрати просто жахливі і оцінити їх ще неможливо повністю. Ми почали це робити, але для цього нам все ж таки треба, щоб ми могли увійти в ліс, провести розмінування», — зауважив керівник.

За приблизними оцінками, постраждали 80% лісу святогірського національного парку.