Від атаки клонів може захистити вибори лише рішення ЦВК про нумерацію кандидатів у бюлетені

 

Від атаки клонів може захистити вибори лише рішення ЦВК про нумерацію кандидатів у бюлетені

 

На цих виборах кількість клонів-кандидатів побила всі попередні рекорди. Опоненти відомих кандидатів за відсутності позитивних пропозицій розраховують на дрібний шрифт в бюлетенях та помилки виборців при голосуванні.

Минулий досвід показував, що клон забирав у основного кандидата 1-2 відсотки голосів. Але, на деяких виборах цього вистачало для того, щоб змінити результат виборів.

ЦВК вже зареєструвала до десятка кандидатів з прізвищем Зеленський. Реєстрація ще не закінчилася, тому можна очікувати збільшення їх популяції. Проти лідерів рейтингів в усіх регіонах України реєструють однофамільців. Частина з них змінювала прізвища в останні місяці, інші – знайдені в базах даних власники щасливих лотерейних квиточків.

В Черкаській області 4 кандидати з прізвищем Голуб.

У Лисичанську 4 кандидати з прізвищем Рибалка, однин з них – повний тезка Рибалки Сергія Вікторовича, і два Зеленських для повного щастя.

Міський голова Ужгорода балотується за партійним списком, проте на окрузі в Ужгороді вже зареєстровано два Андріїва та один Андрєєв. Балотуються двійники Брензовича, Фурсіна; у 133-му окрузі троє Баранських, два Дмитра Танцюри та два Гонтарука.

У 94-ому окрузі троє Кононенків можуть влаштовувати групові дебати з трьома Дубинськими.

У 146-му Генадій Миколайович Музика змагається не лише з Генадієм Михайловичем Музикою, але і з двома Оксанами Піддубними.

По всій країні масово зявилися приватні підприємтсва та громадські організації «Слуга народу», працівники яких колонами вирушилли реєструватися депутатами.

Верховна Рада не встигає внести зміни в законодавство, бо робота парламенту звязана поправками до Виборчого Кодексу, які, чесно кажучи, мають слабку перспективу на ухвалення.

Єдиний вихід виправити ситуацію – рішення ЦВК. Закон в частині опису форми виборчого бюлетеня не говорить про нумерацію кандидатів, проте прямо це не забороняє.

Рішення може бути прийняте в інтересах виборців, тому матиме суспільну підтримку. Рішення Конституційного Суду відкрило дорогу для прийняття політико-правових рішень, спрямованих на задоволення суспільних потреб.

Звичайно, прийняття рішення про нумерацію кандидатів у бюлетені закриє цілу галузь чорних технологій. Проте, самі клони, як правило, отримують гонорари авансом. Тому мирне населення не постраждає. А технологію як таку потрібно прибити раз і назавжди.

 

Ігор Попов,

Народний депутат України,

заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

 

Читайте по теме “Выборы 2019”:

Избирателям 107-го округа предстоит «Рыбалка» из 4-х кандидатов однофамильцев, два из которых «Сергеи Викторовичи»

В 105-м  округе на Луганщине из 22-х кандидатов 17-ть  из Львова, Днепра, Киевской, Донецкой, Тернопольской и Черкасской областей  23.05.2019

Представлять интересы Луганщины в ВРУ хотят 60% кандидатов из Киева и других регионов

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.