«Виплати 9000 гривень через Дію»: українців попереджають про нову шахрайську схему

У Facebook та Telegram в Україні масово поширюються оголошення про виплату 9000 грн соцдопомоги через «Дію» на картки «Ощадбанку» та «Райффайзен Банку». Насправді це шахрайське оголошення – під приводом оформлення допомоги в людей крадуть гроші з карток. 

Про це попередив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. 

В оголошенні йдеться, що виплату в 9000 грн нібито можна отримати «на особисту картку чи картку родичів чи друзів» у «Ощадбанку» або «Райффайзен Банку». Для цього шахраї закликають пройти за посиланням, де потрібно «авторизуватися». Тобто ввести дані картки, а потім ще й контрольний код, який надійде в SMS або за допомогою дзвінка з банку.

Після такого заповнення анкети аферисти отримують доступ до коштів на банківському рахунку жертви. Гроші можуть зникнути з картки моментально, адже код перевірки найчастіше підтверджує саме операцію зі зняття коштів.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вважають, що за схемою обману може стояти Росія. Також фахівці наголошують, що кампанія шахраїв стартувала 27 лютого.

«Інструкція складена дуже кострубато, з великою кількістю помилок… Посилання на сайти українських банків зареєстровані на вигадане ім’я та український номер телефону, реєстратором цих доменів виступав російський провайдер. Це можуть бути звичайні зловмисники, що ховаються на території держави-агресора, але не можна виключати і цілеспрямовану операцію російських спецслужб», – уточнюють у Центрі.