Державному закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» із-за бойових дій на Луганщині довелося двічи релоковувится, тобто це ВУЗ переселенець “в квадраті”. Редакція ZARAZ.INFO поцікавилась, як вищий навчальний заклад адаптувася на новому місці, як його прийняли на Полтавщині.
Фото/ заступник декана факультету української філології та журналістики ЛНУ ім. Т.Шевченко Оксана Корчагіна
“Наш ВУЗ має вже більше 100 років історії. І розпочав своє існування в Луганську. Багато років до 2014 року ми працювали і розвивалися в Луганську. Але с початком віскових дій 2014 року, ВУЗ був змушений переїхати до міста Старобільск і там ми вісім років налагоджували навчання студентів і будували свою матеріально-технічну базу. Але нажаль с 24-го лютого 2022 року ВУЗ був вимушений ще раз переміститися до міста Полтави і перший час, перші три місяці ми розміщувалися лише у Полтаві. Але згодом ВУЗ розташувався на трьох локаціях: в Полтаві, Миргороді та у Лубнах. Зараз в Лубнах у нас основна локація, там знаходяться ректорат і всі структурні підрозділи головні, і окремі факультети знаходяться у Миргороді та у Полтаві.
Ми дуже вдячні полтавчанам, бо нас з першого дня 24-го лютого нас вже було розміщено на території ПОЕТУ (Полтавський унівірсітет економіки та бізнесу), саме ПОЕТ став на початку нашим прихистком. Перший час всі викладачі жили у гуртожитку ПОЕТА і були надані там площі для аудіторії, для розміщення деканатів. Згодом ми розмістилися у приміщенні Інституту післядипломної освіти і зараз на цій локації перебуває факультет української філології та журналістики, та інститут історії та міжнародних відносин”,- розповіла заступник декана факультету української філології та журналістики Оксана Корчагіна.
Фото/ студент Дмитро Помазан
“Я навчаюсь в Луганському національному універсітеті ім. Т. Шевченко на факультеті української філології та соціальних комунікацій. Я є внутрішньо переміщеною особою з Луганської області, з Луганська самого. Про труднощі. Коли я був вимушений переселитися у місто Полтава по-перше це були труднощі с житлом- його вартість. Було важко знайти це житло. З приводу інших труднощів як би не викликало, оскільки я вже на той час працював у себе на кафедрі. Ще труднощі які, це мабуть дуже велика відстань від батьків, оскільки мої батьки залишились на окупованій території. Я закінчую магістратуру. Про навчання: зараз навчання у нас здійснюється у дистанційній формі навчання. Які труднощі, по-перше це мабуть комунікації з викладачами, оскільки всі в телефонному режимі, деякі не можуть відповісти тобі і саме зараз коли ти потребуєш такої допомоги. Також були труднощі коли були перепади з електроенергією.Саме коли треба було виконувати навчальний сіместр- закінчувати його, а з світлом проблеми. Більше як такових труднощів не виникало. Навчатися легко, тому я рекомендую вступати на спеціальність “1401- українська мова і література”. Викладачи всі відгукуються, головне комунікуйте з викладачами, та не соромтеся”,- поділився своїми думками про переселення студент вищу Дмитро Помазан.
Фото/ студентка ЛНУ ім. Т. Шевченко Валерія Ільницька
“Я навчаюсь на “Історія правознавства” і загалом, що я можу сказати про навчання це дійсно, що мені подобається тут навчатися. Незважаючи що викладачів небагато, вони виконують вправно свою роботу, вміють розподіляти між собою обов’язки, викладати матеріал щоб справді нас зацікавити як студентів. І я вважаю, що я зробила правильний вибір, коли вступила саме в наш заклад, саме в луганський універсітет не зважаючи уваги, що було багато конкурентів як в Полтаві, так і в інших містах, це одне із найправільніших моїх виборів”, – розповіла студентка ЛНУ ім. Т. Шевченко Валерія Ільницька.
На прикінці ознайомлення з учбовим підрозділом ВУЗа-переселенця в Полтаві, ми спитали у заступник декана факультету української філології та журналістики ЛНУ ім. Т. Шевченка Оксани Корчагіной, щоб вона хотіла побажати мешканцям Луганської області, на що вона сказала наступне: “Всім нашим, вашим читачам хочемо побажати Миру та злагоди. Мешканцям саме Луганської області як можна скоріше знову повернутися додому. І нам як ВУЗу повернутися до своєї будівлі, яка в нас в Луганську. А людям які виїхали через бойові дії просто повернутися додому”.
Дивіться відео.
Довідка:
Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» запрошує на навчання, як величний і стійкий лідер науки в Україні.
З 2022 р. університет відновив і продовжує освітній процес з використанням різних засобів дистанційного (змішаного) навчання у м. Чорноморськ Одеської області, у містах Полтава, Миргород, Лубни Полтавської області.
Базовий навчальний заклад здійснює підготовку кваліфікованих фахівців за всіма освітніми (освітньо-науковими) рівнями та науковими ступенями – бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук, підвищення кваліфікації.
Прийом та зарахування до університету здійснюється базовим навчальним закладом, його відокремленими структурними підрозділами та відокремленим підрозділом. Нині освітній процес забезпечується всіма структурними підрозділами університету:
навчально-науковий інститут педагогіки і психології;
навчально-науковий інститут торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму;
навчально-науковий інститут фізичного виховання і спорту;
навчально-науковий інститут економіки та бізнесу;
навчально-науковий інститут фізики, математики та інформаційних технологій;
навчально-науковий інститут культури та мистецтв;
навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук;
навчально-науковий інститут публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти;
факультет іноземних мов;
факультет української філології та журналістики;
факультет природничих наук.
6 фахових коледжів випускають фахових молодших бакалаврів, а ВП «Регіональний центр професійної освіти ЛНУ імені Тараса Шевченка» (Старобільське, Рубіжанське, Кремінське відділення) готує кваліфікованих робітників.
Освітня пропозиція Луганського національного університету імені Тараса Шевченка охоплює близько 250 спеціальностей, освітніх програм та професій.
Луганський національний університет імені Тараса Шевченка – флагман вищої освіти України, ініціатор та провідник освітніх реформ, форпост українства на крайньому сході держави!
Консультаційний пункт ЛНУ імені Тараса Шевченка знаходиться за адресою: вул. Спортивна, 10 Центр позашкільної освіти Чорноморської міської ради
Контактні телефони: приймальна комісія 0 (50) 297 10 03;
0(50) 987 29 51; 0 (93) 646 11 65.”
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у рамках проєкту міжнародної організації «Internews Network»
***
DONATE. Підтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO. Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога
Адреса для листування: [email protected]
***