Як, на думку громадян, в Україні просувається боротьба з корупцією?

Фонд “Демократичні ініціативи” разом з Центром Разумкова дізналися, як, на думку громадян, в Україні просувається боротьба з корупцією.

Коротко про найцікавіше:

  • 83% вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 50% – повністю провальною. Вбачають у ній успіх лише 9%. За півроку частка позитивних оцінок зменшилася на 6%, негативних стало на 3% більше.

  • 48% не бачить жодної інстанції, що б успішно боролася з корупцією. Решта населення активних борців з корупцією вбачає в журналістах (26%) та антикорупційних організаціях (18%).

  • Жоден з органів, для яких боротьба з корупцією є пріоритетом, не визнали ефективним. Найбільше позитивних оцінок має НАБУ, але це всього лише 15%, далі йдуть СБУ — 13%, Нацполіція — 10%, ГПУ — 9%. Найбільше негативних оцінок мають суди — 79%.

  • Формування антикорупційного суду громадяни більш готові довірити представникам антикорупційних громадських організацій (47%) та експертам із західних країн (38%). Депутатам  Верховної Ради (13%), суддям від органів судового самоврядування (9%), представникам Президента (5%) довіряють куди менше.

  • 73% українців готові не давати хабарі, водночас інформувати про випадки корупції правоохоронні органи чи засоби масової інформації готові не так багато — 19% та 17% відповідно.

 

 

До слова, перевагу представникам антикорупційних організацій та західним експертам у формуванні антикорупційного суду віддають виборці усіх політичних сил і усіх регіонів України. 

Такий ось дзвіночок для депутатів.

 

FightCorruptor Digest

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *