Фонд “Демократичні ініціативи” разом з Центром Разумкова дізналися, як, на думку громадян, в Україні просувається боротьба з корупцією.
Коротко про найцікавіше:
-
83% вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 50% – повністю провальною. Вбачають у ній успіх лише 9%. За півроку частка позитивних оцінок зменшилася на 6%, негативних стало на 3% більше.
-
48% не бачить жодної інстанції, що б успішно боролася з корупцією. Решта населення активних борців з корупцією вбачає в журналістах (26%) та антикорупційних організаціях (18%).
-
Жоден з органів, для яких боротьба з корупцією є пріоритетом, не визнали ефективним. Найбільше позитивних оцінок має НАБУ, але це всього лише 15%, далі йдуть СБУ — 13%, Нацполіція — 10%, ГПУ — 9%. Найбільше негативних оцінок мають суди — 79%.
-
Формування антикорупційного суду громадяни більш готові довірити представникам антикорупційних громадських організацій (47%) та експертам із західних країн (38%). Депутатам Верховної Ради (13%), суддям від органів судового самоврядування (9%), представникам Президента (5%) довіряють куди менше.
-
73% українців готові не давати хабарі, водночас інформувати про випадки корупції правоохоронні органи чи засоби масової інформації готові не так багато — 19% та 17% відповідно.
До слова, перевагу представникам антикорупційних організацій та західним експертам у формуванні антикорупційного суду віддають виборці усіх політичних сил і усіх регіонів України.
Такий ось дзвіночок для депутатів.
FightCorruptor Digest